Türk Telekom Hisse Yorumu / Halk Yatırım – (26.10.2018)

Türk Telekom Hisse Yorumu

Şirkete ilişkin bilanço beklentisi ile değerlendirme notlarımızı aşağıda görebilirsiniz:
– Türk Telekomun 3Ç18 finansallarını 6 Kasım Salı günü açıklaması bekleniyor.
– Penetrasyon kampanyalarının sabit genişbant ve sabit hat gelirleri üzerindeki pozitif etkisinin süreceğini öngörüyoruz.
– Şirketin güçlü operasyonel performansının ve maliyet azaltıcı girişimlerinin FAVÖK’ün yıllık bazda %25 artarak 2,10 milyar TL seviyesinde gerçekleşmesinde etkili olacağını düşünüyoruz.
– 2010 yılından bu yana en düşük seviyelerinde seyreden hissede 3,20 – 3,30 bandındaki taban oluşumunun ardından toparlanma eğilimi görülebilir.

Temel Analiz: Türk Telekomun, penetrasyon kampanyalarının sabit genişbant ve sabit hat gelirleri üzerindeki pozitif etkisi ve kampanyaların yarattığı ön satış imkanının data kullanımı ve abone tabanı üzerinden görülen gelir artırıcı etkisinin katkısıyla konsolide satış gelirlerinin yıllık bazda %15 artış göstererek 5,21 milyar TL seviyesine ulaşmasını öngörüyoruz. Şirketin güçlü operasyonel performansının ve maliyet azaltıcı girişimlerinin FAVÖK’ün yıllık bazda %25 artarak 2,10 milyar TL seviyesinde gerçekleşmesinde etkili olacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda, IFRIC 15 muhasebe sisteminin etkisi de hesaba katıldığında, şirketin FAVÖK marjının yıllık bazda 3 puanlık artış ile %40’a yükseleceğini tahmin ediyoruz. Araştırma Birimi’miz, TTKOM için 12 aylık vadede 4,77 TL hedef fiyat belirlemekte ve %43 getiri potansiyeli ile “AL” tavsiyesi vermektedir.

Olası Katalizörler : Bankaların SPV şirketi ile Türk Telekom’un %55’ini devralmasının ardından şirkette potansiyel satış haberleri önümüzdeki dönemde sıklıkla gündemde olmaya devam edebilir. Olası satışa yönelik haber akışları son 8 yılın en düşük seviyesindeki hissede fiyat performansını pozitif etkileyebilir.

Yabancı Takası: Hissede sene başında %80 üzerinde olan yabancı takas oranının geçtiğimiz aylarda sürekli olarak azalarak %30,7 civarına gerilediği görülüyor. BIST ortalamalarının altında olan bu takas oranı ve hisse fiyatlarının oldukça düşük seviyelere nedeniyle, TTKOM’da yabancı çıkışının hız kesebileceğini düşünüyoruz.

Teknik Analiz: 3,20 – 3,30 bandındaki taban oluşumu, haftalık grafiklerde MACD indikatörü ile olan pozitif uyumsuzluk ve yine MACD indikatörünün al sinyali üretmeye yönelmesi hissede piyasaya görece pozitif ayrışmayı destekleyebilir.

ÜCRETSİZ YATIRIM UZMANINIZ CEBİNİZDE!

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin