Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (21.01.2014)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 11,30 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,14-7,37 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,58-7,80 bandı ve 8,00
Ana Stop Loss: 6,10

Hissede geçen hafta 7,37 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında gelen satış dalgasının sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek
noktası olarak 6,10 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Ara destek noktaları olarak 6,73, 6,61, 6,47 ve 6,42 seviyeleri takip edilebilir.

Aşırı satım bölgesine gerileyen kısa vadeli göstergeler dikkate alındığında, hisse üzerinde son dönemde yoğunlaşan satışların sürmesi halinde, 6,10 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,14-7,37 aralığına denk gelen direnç bölgesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 6,10 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

Alçalan hareket içinde 6,10 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, düşüş eğiliminin daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

Hissenin geçen hafta ortasından beri artan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreli bir yükseliş hareketinin oluşabilmesi için ise ana direnç halin gelen 7,37 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,58-7,80 bandı ile 8,00 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,37 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,58, 7,80 ve 8,00 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Hava Yolları hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir