Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (09.12.2013)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 10,25 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,36-7,50 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,96 ve 8,44
Ana Stop Loss: 6,86

Hisede orta vadeli yükselen hareket içinde Ekim ayı içinde 8,44 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilmenin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak bu hafta 200 günlük hareketli ortalamaya ve fibonacci geri çekilme çizgisine denkgelen 6,86 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Ara destek noktaları olarak 7,10, 6,98 ve 6,90 seviyeleri takip edilebilir.

Kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesinde bulunması, geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde geçen hafta yoğunlaşan satışların özellikle 6,86 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden önümüzdeki süreçte ilk aşamada 7,36-7,50 aralığına denk gelen direnç bölgesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle,6,86 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz. 7,28 seviyesi ara direnç noktası olarak etkili olacaktır.

Alçalan hareket içinde 6,86 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, düşüşün daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yukarı atakların yayılmaya başlayabilmesi için ise ana direnç noktası olarak etkili olacak 7,50 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,96 ve 8 ,44 seviyeleri
hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,50 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,96 ve 8,44 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Hava Yolları hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir