Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (09.09.2014)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 9,40 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,26
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,37 ve 7,58
Ana Stop Loss: 6,84

Hissede Ağustos ayı içinde 6,05 seviyesine kadar yaşanan geri çekilmenin sonrasında oluşan yükselen hareket devam etmektedir. Ana destek noktasının 6,84 seviyesine yükseldiğini görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde 7,02 ve ve 6,90 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri dikkate alındığında, hissede yükseliş eğiliminin teknik açıdan süreceği, ilk etapta 7,26 seviyesinin test edileceği söylenebilir. Bu nedenle, 6,84 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınabileceğini düşünüyoruz.

6,84 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz. Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,26 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 7,37 seviyesi ile 7,58 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,26 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli
pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,37 ve 7,58 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir