Türk Hava Yolları 2018 / 9 Aylık Bilanço Analizi / Garanti Yatırım – (08.11.2018)

Türk Hava Yolları 2018 / 3. Çeyrek Bilanço Analizi

Mevcut Hisse Fiyatı: 15.59 TL
Hedef Hisse Fiyatı: 20.74TL
Potansiyel Getiri: %33

3Ç18 Finansal Sonuçlar – Nötr

Sonuçlar beklentilerle uyumlu
Ø THY 3Ç18’de piyasa beklentisine paralel 3,956mn TL net kar açıklamıştır. Finansallar konsensus ile uyumludur.
Ø Ciro ve FVAÖK bizim beklentimize paralel gelirken net kar tarafında daha az gelen kur farkı geliri nedeniyle bizim beklentimizin altında kalmıştır.

Giderler kontrol altında
Ø THY’nin 3Ç18’de birim yolcu getirisi dolar bazında %6 artarken, birim giderleri ise özellikle yüksek petrol fiyatları nedeniyle %11 yükselmiştir. Yakıt dışı giderlerde ise yıllık artış 3% olmuştur.
Ø Çeyrek esnasında faaliyet gösterilen yurtiçi harici tüm bölgelerde birim yolcu gelirleri olumluyken %17/%14 artışla Afrika ve Amerika başı çekmiştir.

2018 hedefleri korundu
Ø THY bu sene 75mn yolcu taşımayı hedefliyor. Şirket bu sene ciro beklentisini 12.5mn ABD$’ı ve FAVÖK marjını %25 (şirket hesaplamasına göre) olarak öngörüyor. Şirket ayrıca doluluk oranın bu sene yaklaşık %81 olmasını bekliyor.
Ø Tahminlerimiz şirket hedefleriyle uyumludur.

Sonuçlar nötr
Ø Şirket’in 3Ç18 sonuçları beklentilerle uyumlu gelmiştir. Bu nedenle sonuçların hisse üzerindeki etkisinin nötr olacağı kanaatindeyiz.

EP tavsiyemizi sürdürüyoruz
Ø Yılsonunda beklenilen İstanbul Havalimanı’na taşınma ve talep görünümüne ilişkin belirsizlikler nedeniyle şirket için nötr görüşümüzü koruyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN