TUPRS Teknik Analizi / Acar Menkul – (19.09.2023)

TUPRS

Teknik Yorum

Kısa vadeli göstergeler genelde Al konumunda bulunuyor. Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının üzerinde seyrediyor. En son 1 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alış pozisyonunu koruyor. CCI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 1 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 4 gün önce aşırı alım bölgesinden çıkarak olası bir sat sinyali verdi. RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil.

En son 10 gün önce 70 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 9 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. Hareketli ortalamasını yukarı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir yükseliş olasılığına işaret ediyor olabilir. Yukarıda 146,30 ile 149,50 direnç seviyeleri olmakla birlikte aşağı bölgede ise 138,70 ile 134,30 destek seviyesi mevcut.

Kaynak: Acar Menkul

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!