TSKB Hisse Yorumu / Garanti Yatırım – (30.10.2017)

TSKB Hisse Yorumu

Mevcut/Hedef Fiyat: TL1.38 / 1.85
Artış Potansiyeli: 34%

Temel göstergeler daha yüksek prime işaret ediyor. TSKB, 2017T 5.9x F/K ve 1.0x F/DD ile mevduat bankalarına göre sırasıyla %2 iskonto ve %20 prim ile işlem görüyor. TSKB’nin yüksek özkaynak karlılığı (TSKB: %17.2 vs. Sektör: %14.5) ve defansif yapısı ile daha iyi seviyelerde işlem görmeyi hak ettiğini düşünüyoruz.

TSKB düşük riskli ve kurumsal fonlamaya dayanan bilanço yapısı ile son dönemde öne çıkan bir bankadır. Özellikle, son dönemde yatırım kredilerinde yaşanan canlanmayla birlikte, marj performansının da önümüzdeki dönemde güçlenmesini bekliyoruz. En güçlü olduğu alan olan aktif kalitesi tarafında ise son dönemde herhangi bir bozulma yaşamıyor.

Güçlü marj performansı ve makul büyüme oranları bekliyoruz. TSKB uzun vadeli, görece düşük maliyetli fonlama imkanı ve daha çok kurumsal ağırlıklı kredileri ile defansif yapıya sahiptir. Bilançosunda mevduat olmaması nedeniyle, artan faizlerin mevduat maliyetleri üzerindeki olumsuz etkisini yaşamayacaktır. Artan faiz ortamında TSKB görece daha stabil maliyetler görürken, talep tarafında herhangi bir baskı yaşamıyor.

Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN