THYAO Analizi: Soykırım Filistinle başladı, sıradaki kim?

Gelişmiş ülke yönetimleri soykırımdan yana mı? Elon Musk’ın sahibi olduğu X (twitter) platformunda, antisemitik bir komplo teorisini desteklemesi ve platformda Nazi içerikleri nedeniyle, IBM, Disney ve muhtemelen Apple gibi önemli reklam müşterileri reklamlarını durdurdu. Beyaz Saray, Musk’ın antisemitizmi desteklemesini iğrenç antisemitizm teşvik etme olarak nitelendirerek kınadı. Musk’ın açıklamaları, hem siyasi hem de reklam açısından geniş çaplı “suni” tepkilere neden oldu.

Silah baronları, satın alınmış bazı AB yöneticileri ve siyonist lobi dışında buna üzülen olmadı ama küresel medya bize algı operasyonlarını sürdürüyor ve  yukarıdaki gibi konuyu ucuz bir sahne sihirbazı gibi yansıtıyor. Küreselciler müzik, sözde çağdaş sanat ve sosyal medya algoritmalarla halkları susturmaya çalışsa da hakikat kendini gizlemiyor. Birçok batı ülkesinde gösteriler düzenleniyor. Japonya’dan ABD’nin San Francisco’suna kadar. İsrail ürünlerine boykot devam ediyor.

Borsada en büyük zorluk ucuzlamış kaliteli şirketleri ayırt etmek olduğunu anlıyoruz. CDS’nin 3 yıl sonra düşmesi ve ekonomide toparlanmanın devam etmesi, gelecekte daha parlak günlerin bizi beklediğini işaret ediyor.

Eğer bütçenizi aşmayan ve uygun maliyetli çözümler arıyorsanız, hangi ücretsiz hisse senedi tarayıcısının en iyi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Kesinlikle değerli bilgiler sunabilen ücretsiz hisse senedi tarayıcıları bulunmaktadır. Dolar Endeksi alımı için nasıl adım atmanız gerektiğini öğrenin ve yatırım portföyünüzü çeşitlendirmek için atılacak adımları keşfedin. Ayrıca, ekonomi takvimini nasıl takip edeceğinize dair içgörüler kazanın ve öngörü gücünden nasıl faydalanabileceğinizi keşfedin.

Grafik TradingView’den

THYAO 254.25 Türk Lirası ile haftalık performansı ise %10.40, aylık performansı ise %15.73 olarak görülmektedir. Akıllı para konsept osilatörü mavi hatları oldukça yumuşak olarak aştı. Fakat 254 tepe noktası tekrar test sonrası ne olacağına dair bir net beklenti oluşması için haftaya 260’ı görmemiz gerekmektedir. Destek olarak 240 ve direnç olarak 270 belirlenebilir.

Teknik analiz göstergelerine göre, hisse senedinin genel değerlendirmesi “Al” yönlüdür.

Sonuç olarak, THYAO hisse senedi, geçmişte güçlü bir performans sergilemiştir ve teknik analiz göstergelerine göre genel olarak “Al” yönlü bir değerlendirmeye sahiptir.

Elon Musk ise Bitcoin’de dijital altın yatırımcılarına büyük dert açmış ve alçaktan alıp yüksekten yüksek miktarda Bitcoin satarak ortalama Bitcoin yatırımcısına büyük zarara sebep olmuştu. Fakat son zamanda İsrail yönetiminin Filistin ile başladığı soykırıma karşı dik duruşu ile herkesin sevgisini kazandı. Borsa savaş senaryoları olmazsa 8500 seviyesi tekrar test edilebilir.

Okan Özdemir