The Independent: Türkiye yıldız oyuncu oldu.

İngiliz gazetesi The Independent, “Avrupa Birliği’nin bekleme odasında sabırla oturan Türkiye, sadece gelişmekte olan ülkeler arasında değil, tüm dünyanın en etkileyici büyüme hikâyelerinden birisi oldu” yorumunda bulundu.

Gazete, gelişmekte olan dünyanın lokomotifi olarak bilinen BRIC ülkeleri Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin’in arkasından “dumanı tüten” yeni ülkeler geldiğini belirtti. ‘Sıradaki 11’ adı verilen ülkelerin genç nüfusları ve doğal kaynaklarıyla öne çıktıklarını yazan Independent, Türkiye’yi de yıldız oyuncular arasında saydı.
Independent’in görüşüne başvurduğu HSBC Gelişmekte Olan Ülke Piyasaları Uzmanı Alex Tarver, “Türkiye’nin rakamları etkileyici. Nüfusu 72 milyon, yaş ortalaması 28. Oto yedek parça sektörü önemli ölçüde büyüyor. Bankaları da küresel krizden neredeyse hasarsız çıktı” dedi. Jupiter Fonu yöneticisi Kathryn Langridge ise Türk ekonomisindeki büyümenin Çin’le yarıştığını hatırlatarak, ülkede tüketici talebinin de yüksek olduğunu belirtti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/the-independent-turkiye-yildiz-oyuncu-oldu/ekonomi/haberdetay/25.10.2010/1305682/default.htm

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir