Telekom Sektörü Hisseleri İçin 2023 Hedef Fiyat Tahminleri / Yatırım Finansman – (27.01.2023)

2023 ciro büyümesinde diğer sektörler ile farkı kapatma yılı

9A22’de TCELL ve TTKOM’un konsolide gelirleri yıllık bazda sırasıyla %47 ve %34 arttı. Enflasyonist fiyat ayarlamaları ve (mobil segment öncülüğünde) güçlü net kazanım performansı, her iki şirkette de ciro büyümesinin ana itici güçleri oldu. Öte yandan 2022 yılında telekom şirketleri, ciro büyümesindeki kademeli artışlar nedeniyle BIST100 Endeksi’nin altında performans gösterdi. 2023T’de TCELL ve TTKOM için sırasıyla %55 ve %39 konsolide satış geliri artışla her iki şirkette de hızlandırılmış ciro büyümesi bekliyoruz. TCELL için %54 FAVÖK büyümesi ve TTKOM için %40 FAVÖK büyümesi beklerken, devam eden faaliyet giderleri ve enerji maliyeti baskılarının daha yüksek ARPU’lar ile dengeleneceği için 23T’de yatay marj tahminimizi koruyoruz. Mobil segmentin daha güçlü performansı sayesinde TTKOM yerine TCELL’i tercih etmeye devam ediyoruz.

TCELL – Endeks Üzeri Getiri/ Hedef Fiyat: 52,0 TL / Yükseliş Potansiyeli: %33

ARPU’lardaki yukarı yönlü ivme ve abone sayılarında devam eden büyüme sayesinde TCELL’in 2023’te hızlanan gelir artışı kaydetmesini bekliyoruz. Şirketin serbest nakit akışının da son çeyreklerde daha istikrarlı olan Türk Lirası’nın bir sonucu olarak iyileştiği görülüyor. Tower biriminin potansiyel halka arzı ve/veya fintech yan kuruluşlarıyla ilgili diğer stratejik girişimler, serbest nakit akışını daha da destekleyebilir. Maliyet baskısı zorlu olsa da, marjların sağlıklı kalmasını ve 2023T’de FAVÖK’ün %54 büyümesini bekliyoruz. 2023 tahminlerimize göre TCELL, 3,2x FD/FAVÖK ve 7,7x F/K ile işlem görüyor. HF’yi 39 TL’den 52 TL/hisse’ye yükseltirken, Endeks Üzeri Getiri tavsiyemizi koruyoruz.

TTKOM – Endekse Paralel Getiri/ Hedef Fiyat: 25,0 TL / Yükseliş Potansiyeli: %11

TTKOM, 2022’nin ikinci yarısında hem mobil hem de sabit genişbant segmentinde daha fazla enflasyonist fiyat ayarlaması yaptı. Bu nedenle, 4. çeyrekte ciro büyümesinin 3. çeyreğe kıyasla daha iyi olmasını bekliyoruz, ancak marjların maliyet baskısı ve mix etkisi nedeniyle çeyreklik bazda 20 baz puan daralmasını bekliyoruz. Şirket, 2026 yılına kadar geçerli olan imtiyaz sözleşmesinin uzatılması için 2023 yılının başında BTK’ya başvuru yapıldığını duyurdu. Piyasanın muhtemelen BTK’nın TTKOM’un uzun vadeli görünürlüğünü artırabilecek kararını takip edeceğine inanıyoruz. Tahminlerimizde yaptığımız değişiklikler sonrasında HF’mizi 16,40 TL’den 25 TL’ye yükseltirken hisse senedi için Endekse Paralel Getiri tavsiyemizi koruyoruz.

Rapor için tıklayın.
Kaynak: Yatırım Finansman