Tekfen Holding Hisse Yorumu / Tekstil Yatırım – (09.01.2013)

Tekfen Holding Hisse Yorumu

Tekfen Holding taahhüt, tarımsal sanayi ve gayrimenkul sektörleri ağırlıklı olmak üzere üç ana faaliyet koluna sahiptir.

Tekfen Holding için olumlu görüşümüze neden olarak üç neden ön plana çıkmaktadır. Birincisi; taahhüt grubunun faaliyet gösterdiği petrol zengini Orta Doğu ve Hazar Bölgesi ülkelerinin altyapı projelerine ayırdığı kaynaklar göz önüne alındığında, bu alanda önemli bir önemli büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünmekteyiz. İkinci olarak; Türkiye’de gerçekleştirilmesi planlanan altyapı ve STAR rafinerisi gibi petrokimya projelerinin taahhüt gurubu iş yüküne olumlu katkı sağlayabileceğini öngörmekteyiz. Son olarak, şirketin tarımsal sanayi kolunda gerçekleştirmeyi hedeflediği 300 milyon $ tutarındaki sülfürik asit yatırımın orta vadede karlılığı güçlendirebileceğini tahmin etmekteyiz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Tekstil Yatırım Şirket Raporları

TÜM TEKFEN HOLDİNG RAPORLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM ŞİRKET RAPORLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir