Halk Bankası Teknik Analiz / TEB Yatırım – (09.01.2013)

Halk Bankası Hisse Yorumu

Orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareket içinde bulunan hissede, ana direnç noktası olarak 18,90 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Teknik göstergelerin olumlu sinyalleri dikkate alındığında, hissede yükseliş hareketinin kısa süreli düzeltmelerle devam edeceği, önümüzdeki süreçte ilk etapta 18,90 seviyelerine doğru bir hareketlenme yaşanabileceği söylenebilir. Ara direnç noktaları olarak 18,15, 18,35, 18,55 ve 18,70 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yükseliş hareketinin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 18,90 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 19,25 seviyeleri ile 19,70 seviyeleri hedeflenebilir.

Ana destek noktası olarak ise 17,55 seviyesini önemli görmekteyiz. Hisse üzerinde etkili olacak satışların da, ilk etapta 17,55 seviyesine yaklaştıkça durulacağını, bu seviyenin altına inilmediği sürece düşüşlerin kısa vadeli düzeltme hareketleri olarak kalacağını, yükseliş eğiliminin korunacağını düşünmekteyiz. Bu nedenle, 17,55 seviyesini stop loss kabul edip, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

Olası geri çekilmelerde 17,55 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda, orta vade yükselen hareketin ivme kaybedeceğini, düzeltme hareketinin daha uzun süreye yayılmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. 17,75 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 18,90 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirmesini tavsiye etmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, daha orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 19,25 ve 19,70 seviyeleri gözlenebilir.

Temel Açıdan: 
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 19,78 TL
Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 18,90 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 19,25 seviyeleri ile 19,70 seviyeleri
Ana Stop Loss: 17,55

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

TÜM HALK BANKASI ŞİRKET RAPORLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM GÜNCEL ŞİRKET RAPORLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir