Tekfen Holding Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (18.08.2014)

Tekfen Holding Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 7,20 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,30
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,42 ve 5,88
Ana Stop Loss: 4,92

Hisse üzerinde son dönemde etkili olan satışların geçen hafta içinde 4,70 seviyesinde dengelendiğini görmekteyiz. Teknik açıdan hissede kısa vadeli yeni bir yükseliş eğilimi gözlenmektedir. Bu hafta 4,92 seviyesi ana destek olarak ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin üzerinde 5,00 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönen sinyalleri dikkate alındığında, hissede 4,92 seviyesinin üzerinde, yükseliş eğiliminin sürmesi,önümüzdeki süreçte ilk etapta 5,30 seviyesinin (70 günlük hareketli ortalama) test edilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 4,92 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınmasını öneriyoruz.

4,92 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, yükseliş eğiliminin bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye ediyoruz.

Hissede yukarı hareketin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,30 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 5,42 seviyesi ile 5,88 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,30 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,42 ve 5,88 seviyeleri gözlenebilir

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir