Tekfen Holding Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (22.06.2016)

Tekfen Holding Hisse Hisse Yorumu

Hedef fiyatımızı yükseltiyoruz

Nötr

Hisse Fiyatı: 7,72TL

12 Aylık Hedef: 8,79TL

Tekfen Holding hisseleri için 12 aylık hedef fiyatımızı 8,79 TL seviyesine (önceki: 7,57 TL) yükseltirken, getiri beklentimizi sınırlı yukarı potansiyel nedeniyle “Nötr” olarak koruyoruz. Tahminlerimizdeki yukarı revizyon ve daha düşük holding iskontosu uyguluyor olmamız hedef fiyat artışımızın arkasındaki etkenler. Diğer taraftan %14’lük sınırlı yukarı potansiyele bağlı olarak getiri beklentimizde değişikliğe gitmiyoruz.

Son gelişmelerle 2016 – 2017 tahminlerimizi gözden geçirdik. Tekfen Holding için 2016 FAVÖK tahminimizi 549 milyon TL (önceki: 532 milyon TL), net kâr tahminimizi ise 383 milyon TL (önceki: 369 milyon TL) olarak yukarı yönde revize ediyoruz. Fosfat bazlı gübre fiyatlarındaki düşüş ve hükümetin nitrat bazlı gübrelere yasak getirmesi sonrasında tarım segmentinden gelen FAVÖK azalışı (%6 düşüş 323 milyon TL), İnşaat segmentinin daha yüksek FAVÖK katkısı (%19 artışla 243 milyon TL) ile dengelenmiş durumda. Diğer taraftan yetkililerden yapılan son açıklamalarda satış yasağının yumuşatılması yönünde sinyaller geldiğini belirtmek gerekiyor. Satış yasağıyla 2016 için şirketin nitrat bazlı gübre satışının 190 bin ton azalacağını tahmin ediyoruz. Bununla birlikte bu düşüşün amonyum sülfat ve üre satışı yoluyla (40 bin ton) bir miktar telafi edilebileceğini öngörüyoruz.

2Ç16 FAVÖK’te yıllık bazda %33 iyileşme bekliyoruz. Taahhüt ve tarım segmenti kârlılıklarında yaşanan iyileşmeye bağlı olarak 2Ç16’da Şirketin FAVÖK’ünün 110 milyon TL’ye (2Ç15: 83 milyon TL) ulaşmasını bekliyoruz. 2Ç16 için net kâr beklentimiz ise 71 milyon TL (2Ç15: 29 milyon TL) seviyesinde bulunuyor. Önceki yıla göre daha düşük kambiyo zararı ve faaliyet kârlılığında yaşanan gelişme güçlü kâr beklentimizi destekleyen etkenler olarak belirtilebilir.

Bekleyen iş toplamını destekleyecek potansiyel projeler anahtar rolünde. Tekfen yıl başından bu yana 605 milyon dolar büyüklüğe ulaşan yeni projeyi portföyüne eklemeyi başardı. Yılsonuna kadar Şirketin 2016 yılında bekleyen iş toplamına 1 milyar dolarlık yeni iş daha ekleyebileceğini düşünüyoruz. Kısa vadedeki potansiyel projeler olarak ise (Azerbaycan’da inşaat, Irak’ta petrol sektörüne yönelik projeler) 350 milyon dolarlık ek iş sağlanabileceğini tahmin ediyoruz. Mart ayı sonu itibarıyla şirketin bekleyen iş toplamı 1,9 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN