SPK Haftalık Bülteni – (15.03.2018)

SPK 15 Mart 2018 tarihli Haftalık Bülteni yayımlandı.

Öne Çıkanlar

  • Atlantis Yatırım Holding’in bedellisine şartlı onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Atlantis Yatırım Holding’in bedelli sermaye artırımı başvurusuna şartlı onay verildiğini açıkladı.

Atlantis, 8.000.000 lira değerindeki sermayesini tahsisli olarak 3.300.000 lira artırarak 11.300.000 liraya çıkaracak.

Ayrıca, bültende söz konusu sermaye artırımına ilişkin detaylar şöyle:
Atlantis Yatırım Holding A.Ş.’nin 40.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 8.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut pay sahiplerinin yeni pay alma hakları kısıtlanmak ve tahsisli olarak satılmak suretiyle 3.300.000 TL artırılarak 11.300.000 TL’ye çıkarılması kapsamında ihraç edilecek B grubu paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebinin;

a) 1 TL nominal değere denk payların satış fiyatının 1 TL’den ve Borsa İstanbul A.Ş.’nin (Borsa) Toptan Alış ve Satış İşlemlerine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde oluşan baz fiyattan aşağı olmamak üzere belirlenmesi,

b) Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payları tahsisli olarak satın alacak kişilerin söz konusu payları Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde hesaplarına geçtiği tarihten itibaren 1 yıl süreyle Borsa’da satmalarının kısıtlanması suretiyle olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

  • Global Yatırım Holding’e ceza

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı pay piyasasında yürüttüğü incelemeler sonucunda, Global Yatırım Holding’e idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

SPK, Mehmet Kutman’ın patronu olduğu Global Yatırım Holding’i mali tabloların kamuya duyurulmasına ilişkin işlem yapılamaz dönemde içsel veya sürekli bilgi sahiplerince işlem gerçekleştirilmesi sebebiyle 24 bin 672 lira idari para cezası kesti.

  • 10 şirketin Net Holding çatısı altında birleşmesine onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Net Holding’in halka açık olmayan 10 bağlı ortaklığını tüm aktif ve pasifleriyle birlikte devralarak, şirket bünyesinde birleşmesine ilişkin duyuru metnine onay verildiğini açıkladı.

Gökova Turizm Ticaret ve Sanayi, Halikarnas Turizm Merkezi Ticaret ve Sanayi, Net Yapı Sanayi ve Ticaret, Asyanet Turizm Sanayi ve Ticaret, Sunset Turistik İşletmeleri, Net Şans Oyunları Yatırım, Enet İnternet Yayıncılık Hizmetleri Yatırım ve Ticaret, Net Piyango ve Şans Oyunları Ticaret, Netel Net Otelcilik Yatırım ve İşletme ve Barometre Yayıncılık Sanayi ve Ticaret isimli 10 şirket Net Holding tarafından devralınarak kolaylaştırılmış usulde holding bünyesinde birleşecek.

SPK Bülteni’nin tamamı için tıklayın.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN