Seans İçi Yorum: Borsa

Yaşar Erdinç – 10.01.2018

Borsada son üç gündür düşüş vardı ve bu düşüş olurken işin ilginç yanı, diğer borsalarda genel bir yükseliş hakimdi.

Daha önceki yazımda 115.000 seviyelerini stop olarak önermiştim. Bu aşamada bu destek aşağı kırıldı ve en çok merak edilen soru, bunun bir düzeltme mi? Yoksa yeni bir düşüş trendi mi? olduğudur. Aşağıdaki grafik endeksin 60 dakikalık hareketlerini veriyor.

Bu grafikte TKE göstergesi kısa vadede endeksin bir dip oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Bu aşamada “endeks daha aşağı gider mi?” sorusunun cevabı 112.850 seviyesindedir. Bugün endeks en düşük bu seviyeyi gördü ve bir tepki yapmaya çalışıyor ama bu tepki yetersiz kalırken işlem miktarı da belirgin bir şekilde düşmüş durumda. Bu tür zamanlarda genellikle yukarı yönlü tepki olsa bile cılız kalır. Ama ikinci bir dip yeniden oluşur ve bu dip 113 bin seviyesinin üzerinde olursa, yukarı hareket olasılığı çok yükselir. Çok önemli noktayı vurgulayacağım; Endeksin son 2 gündeki düşüşüne aslında kimse net bir cevap veremiyor.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN