Para & Borsa

Sabancı Holding Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (18.07.2016)

Sabancı Holding Hisse Yorumu

Yükseliş Potansiyeli: %18

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Holdingin banka dışı şirketlerinin büyüme potansiyeli ve karlılıklarının iyileşmesi ileriye yönelik olarak olumlu etki yapmaya devam edecektir. Özellikle enerji segmenti karlılığı bu sene yenilenebilir enerji üretiminin yekdem’den yararlanması ve dağıtımla ilgili iyileştirmeler sonucunda karlılığını artırmaya devam edecektir.

Potansiyel Katalistler

Şirketin enerji segmentinde borçluluğun azaltıllması için atılabilecek adımlar olumlu yansıyabilir. Şirket bu amaçla enerji grubu içerisindeki bazı varlıklarında hisse satışı yapabileceğini açıklamıştı.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Şirketin halen karlılığının büyük bölümünü banka segmenti oluşturuyor. Bu alandaki gelişmeler finansalları kısa vadede etkilemeye devam edecektir.

Değerleme

SAHOL şu anda NAD’sine göre %33 iskontolu işlem görürken bu iskontonun zaman içerisinde aşağıya gelmesini bekliyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.


İlgili aramalar:

  • sabancı holding hisse net
Etiketler: , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx