Petkim’den hisse devri

Petkim hisse devri için EPDK’dan onay aldığını açıkladı.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş., şirketin yüzde 51 hissedarı SOCAR & TURCAS Enerji A.Ş.’nin (STEAS) ana hissedarları olan State Oil Company of the Azerbaijan Republic (SOCAR) ile Aksoy Holding A.Ş. arasındaki hisse devri için EPDK’dan onay alındığını bildirdi.

PETKİM’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, Aksoy Holding A.Ş. ile SOCAR&Turcas Enerji A.Ş arasında imzalanan hisse devir sözleşmesinin EPDK tarafından onaylanmasına ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, şirketin yüzde 51 oranında dolaylı hissedarı STEAS’in ana hissedarları olan State Oil Company of the Azerbaijan Republic (SOCAR) ile Aksoy Holding A.Ş. arasında, Aksoy Holding A.Ş.’nin şirket sermayesindeki hisselerinin tamamına yakın bir kısmının SOCAR’a devrine ilişkin EPDK’ya müracaatın yapılıp gerekli iznin alınmasının ardından hisse devrinin gerçekleştirileceğinin 4 Temmuz’da duyurulduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, ”SOCAR&Turcas Petrokimya A.Ş.’nin yüzde 99,9999901 hissesine sahip olan STEAŞ’ın hissedarı olan Aksoy Holding A.Ş.’nin yüzde 23,98 oranındaki hissesinin yüzde 23,9799995’lik kısmının, yine STEAŞ’ın yüzde 51 oranında hissesine sahip olan SOCAR’a devrinin EPDK onayının alındığı, onay sonrasında SOCAR ve Aksoy Holding A.Ş. arasında hisse devir işlemlerinin söz konusu onaya uygun olarak gerçekleştirileceği bilgisi şirketimize bugün ulaşmıştır.” denildi.

Kaynak: Bloomberg HT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir