Odeabank Dış Ticaret Yapan Firmalara Destek Oluyor

Odeabank, Dış Ticaret Yapan Firmalara Destek İçin Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı Kurdu

Türkiye’nin genç,dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank, yeni hizmet ve uygulamalarıyla dış ticaret firmalarını desteklemeye devam ediyor. Odeabank, dış ticaret yapan veya dış ticarete yeni adım atacak firmalara destek vermek için 0212 320 84 44 Odeabank Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı’nı kurdu.

Odeabank dış ticarete yeni adım atan veya halihazırda dış ticaret işlemleri yapan müşterilerinin sorularını yanıtlamak ve her türlü sorunlarına çözüm üretmek için 0212 320 84 44 Odeabank Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı’nı kurdu. Firmalar, şubeye gitmeden ihtiyaç duydukları konularda doğru bilgiye, hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında en hızlı şekilde Odeabank Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı üzerinden ulaşabilecek.

Firmalar, söz konusu hattan akreditifler başta olmak üzere tüm ödeme şekilleri, dış ticaret finansman ürünleri, hem yurtiçi hem yurtdışı teminat mektupları , kambiyo mevzuatı hakkında önemli bilgiler, ödeme sistemleri, nakit akışının efektif yönetimi, tedarikçi finansmanı gibi konularda kapsamlı bilgiler alabilecek. Buna ek olarak gerçekleştirmeyi planladıkları ticari faaliyetlerde oluşabilecek riskler ve bunların minimize edilme yöntemleri hakkında da önerilerden faydalanabilecek.

İhracatçı firmalar, Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı üzerinden Odeabank’ın alanında uzman temsilcilerinden yurt içi ve uluslararası ticaret ile ilgili bilgileri hızlı, güvenilir ve ücretsiz olarak alabilecek.

Yalçın Avcı: Ticari bankacılık stratejimizin başında dış ticaretin finansmanına katkı sağlamak geliyor.

Dış ticaret firmalarına geliştirdikleri ürün ve hizmetlerle düşük maliyetli ve hızlı işlem yapma imkanı sunduklarını belirten Odeabank Genel Müdür Vekili ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Avcı, hayata geçirilen uygulama hakkında şunları söyledi: “Odeabank olarak dış ticaret, nakit yönetiminde ve ödeme sistemlerinde yarattığımız hızlı çözümlerle iddialıyız. Dış ticaret yapan müşterilerimizin finansman ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz çok sayıda ürünün yanında, dış ticaret işlemlerinde yardımcı olmak için Odeabank Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı’nı hayata geçirdik. Bu hat üzerinden zamanla yarışan ithalat ve ihracat yapan firmalarımız bankamızın uzman temsilcilerinden yurt içi ve uluslararası ticaret ile ilgili bilgileri hızlı, güvenilir ve ücretsiz olarak alabilecek. Pandemi başlangıcından itibaren dijital platformda gerçekleştirmeye devam ettiğimiz Dış Ticaret Buluşmaları ile ihracatçılarımıza yol gösteriyoruz. İhracatın finansmanı amacıyla geçen yıl uluslararası ticarette büyümek isteyen Türk şirketlerine 11,7 milyar TL’lik kaynak aktardık. 2021 yılında ihracat pazar payımızda yüzde 30 büyüme hedefliyoruz. Bu yıl 3 milyar doların üzerinde bir ihracat hacmine çıkmayı planlıyoruz.”

Odeabank Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı üzerinden sunulan destekler:

• Dış ticaret işlemlerinde kullanılan tüm ödeme ve teslim şekilleri, dış ticarette kullanılan belgeler, şirketlerin ticari döngüsüne göre en uygun finansman modelinin belirlenmesi, oluşabilecek risklerin yönetilmesi, dış ticaret mevzuatı ve teminat mektupları gibi çok geniş bir yelpazede her türlü ihracat işlemine dair bilgilendirmeler yapılacak.

• Şirketlerin nakit yönetimi tarafında ödeme, tahsilat, bilgi sistemleri ile DBS ve tedarikçi finansmanı gibi işletme sermayesi ürünleri hakkında merak edilen ve dikkate alınması gereken konulara dair sorulara yanıt verilecek.

• Odeabank’ta hesabı olmayan (yeni firma) firmaların hesap açılışını takiben yapacakları ilk 3 ihracat işlemlerinde dosya ücreti alınmayacak.

Dış ticaret şirketleri, Odeabank Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi Uzman Hattı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.odeabank.com.tr/ticari-kurumsal-bankacilik/dis-ticaret internet sayfasından ulaşılabilir.