Model Portföy / Yatırım Finansman – (28.02.2024)

Küresel Piyasalar ve BİST100

ABD’de bugün açıklanacak büyüme verileri öncesinde piyasalarda risk iştahı dengeli seyrediyor. Fed ardından ECB’nin de Haziran ayında faiz indirimi beklenmekte ve bu da Avrupa borsalarını yukarı taşıyor. Dünü sakin kapatan ABD borsalarında bu sabah vadeli kontratlar da yatay. Asya piyasaları ise bu sabah yatay. İçeride açılış dengeli olabilir. Dün yılın ilk haftasından sonra 10 günlük üssel ortalama altında net bir kapanış yaptık.

BİST genelinde para çıkışı görsek de 30 ve 100 endeksine para girişi hesaplıyoruz. Açılış sonrası tepki alımları gelebilir fakat 9180 altındaki hareketlerde kar satışlarının sürebileceği görüşündeyiz. Bugün Çarşamba olması nedeniyle kredili pozisyonlardaki takas avantajı da satış getirebilir. BİST100’de teknik olarak 9180, 9100 ve 8950 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 9290, 9400 ve 9500 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 291 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!