Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (28.02.2024)

BIST100 Günlük Yorum

Güne sert satışlarla başlayan BİST100 Endeksi, sonrasında toparlanmaya çalışsa da kapanışa yakın gelen satışlarla günü %1,66 düşüşle 9.179,48 seviyesinde tamamladı. Bankacılık Endeksi %1,00, Sınai Endeks %1,16 değer kaybetti. Üst üste 8 haftayı yükselişle tamamlayan ancak 9.400 üzerine yerleşmekte zorlanan BİST100’de kısa vadeli belirsizlikler nedeniyle kar satışlarının devam edebileceğini düşünüyoruz. Seçim öncesi belirsiz atmosfer, enflasyon muhasebesine ilişkin belirsizlikler ve yükseliş potansiyelinin sınırlı hale gelmesi gibi sebepler BİST’e ilgiyi sınırlandırıyor. Orta vadede ise rasyonel politikaların istikrarla uygulanması ve ekonomi yönetimine olan güven, CDS’deki gerileme gibi pozitif etkenler varlığını korudukça sert geri çekilmelerin alım fırsatı olacağı görüşümüzü koruyoruz.

Global tarafta, major borsalar dünü karışık seyirlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri ve Alman DAX vadelisi satıcılı, Asya endeksleri karışık fiyatlanıyor. Genel olarak piyasaların verilerle ve Fed üyelerinden gelecek açıklamalarla yön bulmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Bugün ABD 4. Çeyrek GSYİH büyüme ikinci okuma verisi takip edilecek. Yurt içinde, VIOP30 endeksi akşam seansını %0,23 düşüşle tamamladı. Endeksin güne yatay eğilimle başlamasını ve geri çekilmeler yaşanması durumunda gelecek tepki alımları ile yükseliş trendine dönme çabasında olmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!