Model Portföy / Yatırım Finansman – (27.02.2024)

Küresel Piyasalar ve BİST100

Küresel risk iştahı ABD’den gelen karlar ve Haziran ayı itibariyle faiz indirimlerinin başlayacağı beklentisiyle zirvelerde kalmaya devam ediyor. Son 13 çeyrektir ABD şirketlerinde ciro büyümesi sürmekte ve bu büyüme yüksek faiz döneminde, resesyon beklentileri içerisinde gerçekleştirdi. Asya ve Avrupa’da ise tersi bir görünüm var. Bu da risk iştahını kısa orta vadede baskılayabilir. Dünü hafif satıcılı kapatan ABD borsalarında bu sabah vadeli piyasalar yatay. Asya piyasaları ise dengeli.

İçeride açılış yatay olabilir. 9400’ün aşılamaması ve hacimlerdeki kısa vadede ivme kaybı bu bölgenin kısa vadede kritik bir eşik olduğunu teyit ediyor. Son beş haftada yaklaşık 500 milyon Dolar tutarındaki yabancı girişi ardından önceki hafta 9400’lere doğru giderken yabancının satış tarafında kaldığını izledik. Küresel risk iştahı bozulma eğilimine girerse içeride de düzeltme görebiliriz. BİST100’de teknik olarak 9290, 9180 ve 9100 de destek olarak öne çıkarken, yükselişte 9400, 9500 ve 9650 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 286 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!