Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (27.02.2024)

BIST100 Günlük Yorum

Haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlayan ve 9.450 seviyesinde rekor tazeleyen BİST100 Endeksi günün kalanında kar satışları ile karşılaşarak günü %0,43 düşüşle 9.334,13 seviyesinde tamamladı. Bankacılık Endeksi %2,23, Sınai Endeks %0,04 değer kaybetti. BİST100 Endeksi 9.400 üzerinde kalıcı olmakta zorlanırken momentum kaybına karşın yükselen trend korunuyor. Kısa vadede, yerel seçim beklentisi, enflasyon muhasebesine ilişkin belirsizlikler ve mevduat faizlerindeki yükselişler BİST’e olan ilgiyi sınırlandırıyor. Bu nedenle piyasada kısa vadede kar realizasyonu yaşanabileceğine ilişkin görüşümüzü koruyoruz. Orta vadede ise rasyonel politikaların istikrarla uygulanması ve ekonomi yönetimine olan güven, CDS’deki gerileme gibi pozitif etkenler varlığını korudukça sert geri çekilmelerin alım fırsatı olacağını düşünüyoruz.

Global tarafta, major borsalar haftaya risk iştahı zayıf başladı. Dün endeksler günü düşüşlerle tamamlarken bu sabah ABD vadelileri ve Alman DAX vadelisi satıcılı, Asya endeksleri ise karışık fiyatlanıyor. Global tarafta piyasaların açıklanacak makro verilerle ve Fed üyelerinden gelecek açıklamalarla yön bulmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Yurt içinde, VIOP30 endeksi akşam seansını %0,04 yatay pozitif eğilimle tamamladı. Endeksin güne sınırlı negatif eğilimle başlamasını ancak geri çekilmelerde gelecek tepki alımları ile yükseliş trendini koruma çabasında olmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!