Model Portföy / Yatırım Finansman – (2.04.2024)

Küresel Piyasalar ve BİST100

ABD’de dün açıklanan imalat sektörü öncü verilerinin kuvvetli gelmesi piyasadaki iyimser havayı zorladı. Geçtiğimiz haftaki verilerle birleştirdiğimizde Fed beklentilerinde kaymaya neden olabilir. Fed kararı sonrası gerilemesi beklenen faizler ise son verilerle birlikte yükselişe geçti. Dün bu hava ile birlikte ABD borsaları zayıf bir kapanış yaptı. Bu sabah vadeli kontratlarda sınırlı satış baskısı sürmekte. Asya piyasaları ise yatay seyrediyor.

BİST’te bugün açılış dengeli olabilir. Dünkü volatilitenin bugün azalmasını ve endeksin 9000 üzerinde dengelenmesini bekliyoruz fakat para çıkışı ve zayıf yabancı ilgisi yükselişte ana dirençlerde zorlanma getirebilir. BİST100’de teknik olarak 9080, 9000 (5, 10 ve 21 günlük ortalama bölgesi) ve 8850 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 9220, 9320 ve 9450 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 310 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!