Model Portföy Önerileri / Deniz Yatırım – (14.02.2024)

Piyasa Yorumu

Bu sabah karışık açılış ve sonrasında 8830 – 9100 arasında işlem aktivitesi bekliyoruz Dün endeks günü -1.97% değişimle 8994,00 seviyesinde kapattı. İşlem hacmi ortalama seviyede gerçekleşti.

Bugünün Haberleri

Makro ekonomi

▪ TR Ödemeler Dengesi, Aralık 2023: Beklenti gerisinde açık

Hisse Senetleri

▪ TOASO: Bilanço değerlendirmesi / olumlu
▪ SISE: Şirket’in ana ortağı Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin 31.12.2023 tarihli finansal sonuçlarının ilanı hakkında / olumlu
▪ PGSUS: Ocak ayı trafik bilgileri / nötr
▪ ALFAS: Yeni pazara giriş hk. / nötr
▪ ISCTR: 4Ç23 Finansal Sonuçları Kısa Değerlendirmesi / olumlu

Deniz Yatırım Model Portföyü

Deniz Yatırım Model Portföy, Deniz Yatırım Strateji ve Araştırma Bölümü tarafından, temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış, orta-uzun vadeli hisse senedi tavsiye listesidir. Alınan pozisyonlar sadece uzun yönlüdür (long only). Herhangi bir rakamsal/yüzdesel getiri hedefi söz konusu değildir. Herhangi bir şirket sayısı sınırı söz konusu değildir. Herhangi bir sıklıkta/takvim dahilinde değişiklik yapma zorunluluğu söz konusu değildir. Strateji ve Araştırma Bölümü analistleri portföyü takvim yılı içerisinde piyasa koşulları izin vermez ise değiştirmeme hakkına sahiptirler. Portföy içerisinde yer alan şirketler için temel analiz açısından getiri potansiyeli kalmamış dahi olsa da (değerleme olarak) şirket markasına olan geçmiş ve gelecek dönem güveni ile liste içerisinde kalmaya devam edebilirler. Portföyde yer alan şirketler için AL tavsiyesi bulunması zorunluluğu söz konusu değildir. Bölüm analistleri, TUT ve/veya Gözden Geçiriliyor önerileri ile de liste içerisinde şirket tercihinde bulunabilirler.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten