Model Portföy Önerileri / Deniz Yatırım – (13.06.2024)

Piyasa Yorumu

Bu sabah pozitif açılış ve sonrasında 10120 – 10280 arasında işlem aktivitesi bekliyoruz. Dün endeks +1.14% değişimle 10165,52 seviyesinde kapattı. İşlem hacmi yüksek seviyede gerçekleşti.

Bugünün Haberleri

Hisse Senetleri

▪ SELEC: 1Ç24 Bilanço değerlendirmesi / olumsuz
▪ BIMAS: 1Ç24 Bilanço değerlendirmesi / olumlu
▪ KLKIM: Bilanço değerlendirmesi / olumlu
▪ TAVHL: Mayıs ayı trafik bilgileri / nötr
▪ ANHYT: Mayıs ayı prim üretimi / olumlu
▪ ASELS: Sipariş Emri / olumlu
▪ KAREL: Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ile iş ilişkisi / olumlu
▪ ALARK: Şirket ile Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği arasında imzalanan yatırım sözleşmesi hakkında / nötr

Deniz Yatırım Model Portföyü

Deniz Yatırım Model Portföy, Deniz Yatırım Strateji ve Araştırma Bölümü tarafından, temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış, orta-uzun vadeli hisse senedi tavsiye listesidir. Alınan pozisyonlar sadece uzun yönlüdür (long only). Herhangi bir rakamsal/yüzdesel getiri hedefi söz konusu değildir. Herhangi bir şirket sayısı sınırı söz konusu değildir. Herhangi bir sıklıkta/takvim dahilinde değişiklik yapma zorunluluğu söz konusu değildir. Strateji ve Araştırma Bölümü analistleri portföyü takvim yılı içerisinde piyasa koşulları izin vermez ise değiştirmeme hakkına sahiptirler. Portföy içerisinde yer alan şirketler için temel analiz açısından getiri potansiyeli kalmamış dahi olsa da (değerleme olarak) şirket markasına olan geçmiş ve gelecek dönem güveni ile liste içerisinde kalmaya devam edebilirler. Portföyde yer alan şirketler için AL tavsiyesi bulunması zorunluluğu söz konusu değildir. Bölüm analistleri, TUT ve/veya Gözden Geçiriliyor önerileri ile de liste içerisinde şirket tercihinde bulunabilirler.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!