Model Portföy / İntegral Yatırım – (13.06.2024)

Model Portföy Güncellemesi

BİST 100 endeksi 2023 yılını %37 yükselişle kapatırken, Model Portföyümüz yılın başından bu yana %104’lük getiri sağladı. Böylece Model Portföyümüzün rölatif getirisi %49 oldu. 2024 yılı Model Portföyümüzü 8 Ocak açılış fiyatından yedi hisse ile başlatmakla birlikte portföyde ilk kez değişikliğe gidiyoruz. 8 Ocak tarihinden bu yana endekste %38 performans olmakla birlikte Model portföyümüz %39 performans sağlamıştır.

ALARK’ı çıkarıp yerine KCHOL ekliyoruz.

Alark’ı beğenmeğe devam etmekle birlikte Koç Holding’i iskontosunu daha cazip buluyoruz. ALARK’ı model portföye aldığımız 157 günde %27 getiri ile çıkarıyoruz. Döngüsel olarak çeşitlendirilmiş portföy yapısı ve net aktif değer iskontosu nedeniyle Koç holding’i ekliyoruz. İç talepte devam eden daralmaya karşın uzun vadede Tofaş’ın büyümeye devam edeceği beklentimizi korumakla birlikte Ford’un güçlü yapısını beğeniyoruz. Yılın ikinci yarısından sonra Tüpraş’ta kar marjlarında iyileşmelerin görülmesini öngörmekle birlikte büyüme potansiyeline sahip şirketleri ve cazip değerlemesi nedeniyle Koç Holding’i model portföye dahil ediyoruz.

ASELS’i çıkarıp yerine AKBNK ekliyoruz.

ASELS Model portföyümüzde bulunduğu 157 günde %30 getiri getirdi. AKBNK 2024 yılı 1. Çeyrek bilanço döneminde piyasa beklentisinin hafif üzerinde 13.184 mn TL net dönem karı açıkladı. Swap maliyetlerindeki artışa rağmen, zorunlu karşılık geliri, iştirak kazancı ve büyüyen TÜFE portföyü desteği hissedildi. Net faiz gelirlerindeki toparlanmayı olumlu buluyoruz.

Kaynak: İntegral Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!