Migros Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (18.07.2016)

Migros Hisse Yorumu

Yükseliş Potansiyeli: %32

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Migros’un yakın zamanda açıkladığı Kipa anlaşmasının hissedarlar için değer yaratma potansiyeli taşıdığına inanıyoruz. Migros, Kipa’nın %95.5 hissesi için 302 milyon TL ödeyecek olup, işlemde ciro çarpanı yaklaşık 0.23x seviyesinde gerçekleşmiştir. Özellikle Kipa’nın sahip olduğu ve yaklaşık 300 bin metrekare kiralanabilir alan sunan gayrimenkul portföyu göz önüne alındığında, işlem fiyatının Migros icin uygun seviyede oldugunu düşünüyoruz. Migros kendi mağaza ağı ile Kipa’yı entegre ederek, Kipa’nın mağazala alanlarını optimize ederek ve maliyetleri düzenleyerek, Kipa’nın karlılığını Migros ile benzer seviyelere taşımayı hedeflemektedir. Ayrıca Kipa’nın gayrimenkul portföyünün incelenmesi sonrası elden çıkartılabilecek varlıklar ile Migros’un nakit yaratma ve borçluluğunu azaltma potansiyeli de doğacaktır.

Potansiyel Katalistler

Çeyreksel sonuçlar, Kipa satın alması öncesi/sonrası planların netleşmesi, olası varlık satışına yönelik haberler.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Migros’un ağırlığı Euro cinsinden olmak üzere yaklaşık 1.8 milyar TL net borcu bulunmaktadır. TL’deki değer kaynı hisse için bu nedenle risk yaratabilir.

Değerleme

MGROS hisseleri için hedef fiyatımız 23.00 TL seviyesindedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin