Akçansa Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (18.07.2016)

Akçansa Hisse Yorumu

Yükseliş Potansiyeli: %24

Hisseyi neden beğeniyoruz?

2015’te Türkiye’deki çimento satışları %0.8 artış gösterdi. Akçansa’nın da faaliyet gösterdiği Marmara Bölgesi’nde ise satışlar %3 arttı. İlk çeyrekte büyüme zayıf baz etkisi nedeniyle %26 seviyesinde gerçekleşmiş olsa da, Şirket 2016 için satış hacimlerinin aynı seviyelerde kalmasını ya da hafif artış görülmesini bekliyor. İstanbul’da 3. Köprünün tamamlanmasının ardından, Akçansa Avrupa yakasındaki 3. Köprü bağlantı yollarına çimento tedarik etmeye devam edecek. Bunun yanında, 3. Havaalanı, metro, hastane ve tünel projeleri bölgedeki çimento talebini canlı tutacak faktörler olarak göze çarpıyor. Şirketin yakın vadede önemli bir yatırım planının olmaması yüksek temettü dağıtım oranlarının devamlılığı konusunda güven veriyor.

Riskler

Elektrik fiyatlarındaki artış ve asgari ücretin yükseltilmesini yüksek faaliyet karı marjlarının devamlılığı için risk unsurları olarak görüyoruz.

Değerleme

Hisse başına 17.26TL hedef fiyatımız %24 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin