Mavi Giyim Hisse Yorumu / İnfo Yatırım – (23.01.2023)

Mavi Giyim

Kapanış Fiyatı: 120.10 TL
Hedef Fiyat: 183 TL
Öneri: AL

MAVI için hedef fiyatımızı 60 TL’den 183 TL’ye yükseltiyor ve AL tavsiyemizi sürdürmeye devam ediyoruz.

2022 Ocak ayında model portföyümüze eklediğimizden bu yana %170 nominal %31 rölatif getiri sağlayan Mavi Giyim hakkında pozitif görüşümüzün devam etmesi ve yukarı yönlü revizyon sebeplerimiz; i) artan maliyet baskısına rağmen satış kanallarının güçlü kalması ve buna bağlı büyümenin devam etmesi beklentisi ii)enflasyona karşı korumalı iş modeli, iii) online satışların güçlenmesi ve artan yurtdışı gelirleri , ve iv) net nakit pozisyonu ve defansif bilanço yapısı.

Maliyet artışı baskısının fiyatlama, online ve yurtdışı satışların olumlu katkısı ile telafi edilmesini bekliyoruz.

Son yirmi yılın en yüksek seviyesine yükselen enflasyon ve TL’nin döviz kurlarına karşı tarihi düşük seviyelerde seyretmesi üretim maliyeti ve faaliyet giderlerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Buna rağmen, 2022 yılının ilk yarısında geçmiş sene stoklarının eritilmesi, ikinci yarısında ise Avrupa’ya gerçekleştirilen ham tekstil satışlarının azalması sonucu iç piyasaya sürülen kumaşlar, son satıcı konumunda olan giyim perakendecilerini maliyet konusunda rahattı ve diğer yandan yurtdışı satışların TL bazında yükselen etkisi ve online satışların yüksek karlılığı gibi dengeleyici faktörler sayesinde FAVÖK marjı pandemi öncesi seviyelerinin üzerinde seyretti. 2023 senesi için FAVÖK marjında 200 baz puan aşağı yönlü normalleşme beklemekle beraber güçlü talep ve ciro büyümesi ile kompanse edileceğini düşünmekteyiz.

Riskler.

i) Yurt dışı satış kanallarında yaşanabilecek enflasyon baskısı sonucu hacim daralması, ii) operasyonel giderlerde beklenenden hızlı gözlenebilecek artış, iii) pamuk ve hammadde fiyatlarının tekrar yükselen trende girmesi, mevcut riskler kapsamındadır.

Rapor için tıklayın.

Kaynak: İnfo Yatırım Strateji Raporu