Mavi Giyim Hisse Yorumu / Deniz Yatırım – (20.05.2022)

Telekonferans Notu

Öneri: AL
Mevcut Fiyat (TL) 38.70

Hedef Fiyat (TL) 53.00
Getiri Potansiyeli (%) 37.0%

MAVI için AL önerimizi koruyor ve bedelsiz sermaye artırımı sonrasında 53.00 TL olan 12 aylık hedef fiyatımızı devam ettiriyoruz. Hedef fiyatımız 18 Mayıs kapanış fiyatına göre %37 yükseliş potansiyeline sahiptir. Çeyreklik finansallarını özel dönem aralıklarında paylaşan Şirket ile yaptığımız görüşmeden önemli notlarımızı ve ilgili dönemlere ait kar tahminlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Şirket, birinci çeyrek finansallarını 9 Haziran tarihinde açıklayacaktır.

■ 2021’de pandemi sonrası normalleşme etkisini finansal tablolarında gözlemlediğimiz Mavi Giyim, 117 milyon TL net kar açıklayarak 2020 yılında gözlemlenen net zarar durumundan sıyrılmıştı. 280 milyon TL FAVÖK elde eden Şirket, operasyonel karında güçlü bir büyüme gerçekleştirmişti.

■ 2022 yılının ilk çeyreğinde normalleşme sürecinin etkileri devam ederken, kur farkı desteği ile satış gelirlerinde güçlü görünüm devam ediyor. Mavi Giyim, Şubat-Nisan döneminde olumlu görünümü devam ettirirken, adetsel bazda büyümeye kur etkisi de dahil edildiğinde %90 artış beklemekteyiz. Türkiye’de online ve mağaza satışlarının yakın oranlarda büyümeyi desteklediğini düşünüyoruz.

■ Rusya pazarında, faaliyetlerini durduran uluslararası rakiplerden elde edilen pazar payı da birinci çeyrekte Şirket’in satışlarını olumlu etkilediğini düşünüyoruz. Şirket’in Rusya operasyonları ağırlıkla Moskova ile St. Petersburg ve civarında yer almakta olup toplam konsolide satışları içindeki payı %2,2, toplam konsolide FAVÖK içinde payı sıfıra yakındır. Şirket’in daha önceki açıklamalarında Mart ayında birebir mağaza büyümesi yerel para biriminde 1-13 Mart arası %123 olduğu açıklanmıştır.

■ Faaliyet giderleri ve emtia fiyatlarının artışından etkilenen girdi maliyetlerinin 2022 yılı için karlılığı baskılayabileceğini tahmin ediyoruz. Fakat maliyet artışlarının marj tarafındaki baskılarının, satış gelirlerindeki artış sayesinde etkisinin sınırlı kalacağını öngörüyoruz.

■ 1Ç22 Tahminlerimiz: Mavi Giyim ile yaptığımız görüşme sonrasında Şirket’in 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu %110 oranında artıracağını düşünüyoruz. FAVÖK tarafında da %60 oranında bir artış olabileceğini tahmin ediyoruz. Bu oranlar ile 1,593 milyon TL ciro, 223 milyon TL FAVÖK ve 112 milyon TL net kar rakamlarına tekabül etmektedir. Şirket’in 1Ç22 dönemindeki performansı sonrasında tahminlerimizde yukarı yönlü revizyona gidebileceğimizi de belirtmeliyiz. Görüşme sonrasında Şirket için öngördüğümüz büyüme destekli olumlu görünümün devam edeceğini tahmin ediyoruz. MAVI için 12-aylık hedef fiyatımızı %37 getiri potansiyeli ile 53,00 TL, önerimizi de AL olarak sürdürüyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım