LTCTRY, ETHTRY ve BTCUSD Grafikleri: Göç, Küreselleşme ve Ekonomi

Ekonomi ve göç çok güzel kullanabilecek bir araç. Biri refah için diğeri toplumları felaketle karşı karşıya bırakmak için. Rekabeti azaltmak için bir ülkeye kavimler göçü gibi bir göçü suni ve on yıllar boyunca süren sömürü sonunda sağlayabilirsiniz ki bu da şu anda yaşanıyor. Komşuları ateşe verilen ülkemize yoğun göç dalgası duvarlarla engellenmeye çalışılıyor. Fakat yasalar çok yumuşak ve hava yoluyla gelenler de engellenmesi gerektiği konuşuluyor.

Terör örgütü YPG/PKK tarafından El Bab’ın batısında bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait askeri konvoya saldırı düzenlendi. PKK/YPG ve Esed güçleri beraber saldırıyor. Türkiye ise, Mehmetçiğimiz ise kalplere bağlantı kurmaya ve bölgede istikrarı sağlamak için küreselleşme tehdidi PKK’ya karşı tam taarruz gücünü gösteriyor. Ancak bazı emperyal güçler bu terör örgütünün uzun vadede gerek Batı’ya gerek Doğu’ya tehdit olduğunu görmüyor. Daha önce turistleri de Batılı’yı da bebekleri de katletti bu terör örgütü çünkü!

Bunun yanında sağlık konusunda büyük asamalar kat ettik. Fahrettin Koca: “23 milyon kişi henüz aşı olmadı. Vaka sayısının yeniden yükselişe geçtiği Türkiye’de henüz 23 milyon aşı olmayan insan var…” Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı konusunda bilinçlendirme yaptı.

ABD’de yeni konut satışları beklentilerin altında gerçekleşti. Bu da konut talebinin azaldığı ve risk değeri az olan gayrimenkula ilginin bir nebze azaldığına işaret ediyor.

Grafik TradingView’den

BTC USD, 34394.2 USD’den yüzde 1.36 değer kazanmış bulunuyor. Bir aylık en düşük değeri olan 29286.6’dir.

Osilatörler Nötr sinyalleri ön plana çıkıyor. Average Directional Index yada Türkçe’siyle Ortalama Yön Endeksi trendin Nötr olacağına dair bir izlenim veriyor ve  23.41 N çizgisinden ilerliyor.

Nötr çizgisindeki Müthiş Osilatör, -325.63632353 N netlik belirtmemektedir.  1792.81957697 ile ATR Sat ile varlıktan çıkışa işaret etmektedir. CCI20 120.63 N ne Al ne Sat sinyali vermektedir.

MACD seviyesi orta ve uzun vadede (gecikmeli bir gösterge olarak tanımlanır) -450.70502187 A olarak Al sinyalinde olduğunu belirgin kılıyor.

Grafik TradingView’den

ETH TRY, 17265.22 Türk lirası fiyatıyla yüzde 0.97 prim bularak kapandı. Bir aylık en düşük değeri olan 14603.94’dir.

Osilatörler Nötr sinyalleri ön plana çıkıyor. ADX, söz konusu trendin, Nötr sinyal ile trendin kararsız kaldığını ve 26.33 N çizgisinden ilerlediğini gözler önüne seriyor.

CCI20, momentum bazlı Emtia Kanal Endeksi -23.15 N Nötr sinyaldedir.

Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), 26 dönemlik üstel hareketli ortalamanın (EMA) 12 dönemlik EMA’dan çıkarılmasıyla hesaplanır. Momentum (ivme), bir fiyat eğiliminin kendisini ileriye dönük olarak sürdürme kapasitesini ifade eder. -1013.49 A Al sinyalindedir.

Grafik TradingView’den

LTC TRY, 1070.91 lira fiyatıyla yüzde -0.15 değer kaybetti. Bir aylık en düşük değeri 887.276’dir.

Göstergeler mühim fakat belirsiz sinyal veriyor. Eksi ila artı 0.1 arasında bulunduğundan Nötr sinyal ön plana çıkıyor. Ortalama Yön Endeksi trende dair Nötr sinyal vermekte olup 31.41 N çizgisinden ilerliyor.

Nötr çizgisindeki Müthiş Osilatör, -64.39192759 N netlik belirtmemektedir.  86.86546798 ile ATR Sat ile varlıktan çıkışa işaret etmektedir. CCI20 -8.70 N ne Al ne Sat sinyali vermektedir.

MACD seviyesi orta ve uzun vadede trend oluşumuna dair bize bilgi verecek ve büyük resmi görmemizde yardımcı olacaktır. -52.25966556 A Al sinyalinde çizgisine devam etmektedir.

Sonuç itibariyle, Batılı devletlerin ve sözüm ona muasır medeniyet sahibi devletlerin oyunları bitmiyor. Macron, casus yazılım Pegasus’la ilgili İsrail’den açıklama istedi fakat gelişen ülkelerde infial olustua isteği var gibi görünmekte. Özellikle Afganistan’da toplumu sömürme sonrası göç ile insanlık suçunu bahane edip Türkiye’ye yaptırım uygulama ve göç ile bölgeyi daha düzensiz, yatırıma kapalı, rekabete engel ve sömürüye elverişli hale getirmek sonraki on yılın büyük Kafkasya projesi olabilir.

Okan Özdemir