Likit banka hisseleri

XLBNK:  Likit bankalar

Likit bankalar  “Ekim 2020” sonu model gereği kurallar işlemeye başlayınca bugüne dek %35 üzeri getiri sağladı. Likit kalma isteğindeki yabancı yatırımcı için bu varlık sınıfının önemi yüksektir. Kolaylıkla giriş, çıkış yapabileceği varlık sınıfı içinde kalmayı tercih eder. Bu tür zigzag çalışmalarının döngüsel amacını anlayabiliyoruz: Piyasadaki hareketlenmeyi taze tutmak bir gaye olarak edinen emekçi yabancı yatırımcı (!) yanında, oluşan canlılığı faydaya (!) dönüştüren yabancı oyuncular da vardır. Oyun sahası bu şekilde tasarlanmış mıdır? Tasarım bu yönde mi gelişmektedir? Yeni normalin tasarımlar üzerindeki etkisi nedir? Bu tür soruların cevabını sayısal bakışla keşfetme gayesi sürmelidir.

Yazıların düzenli takipçisi gelir dağılımını önemsediğimizi düşünebilir. İncelenen zaman çerçevesindeki prim dağılımı gelecekteki hareketlerin büyüklüğü hakkında fikir vermektedir. Dağılımların formasyonu farklı algoritmaların tetiklenmesini sağlamaktadır. Ekim sonundan bu yana gelişmeleri prim dağılımı formasyonu belirlediği gibi, bundan sonrası da benzer şekilde olacaktır. Şekillerin anlamını algoritmalar belirtecektir.

Son 1 ayın yükselişi, son günlerin düşüşü

—> Ne kadar rahatsız etmelidir? Ne şekilde görmek gerekir?

Bu ara başlık önemli soru içindir: beklentilerle hareket eden yabancı yatırımcı, gerçekleri satarken ara vermiş de olabilir, oyunu bitirmiş de olabilir. Elbette kararları yerli yatırımcı için almamaktadır. Lehine, aleyhine durumunda yön her zaman net olmuştur. Yerli yatırımcının hamlesi yönü erken aşamada belirleyerek kuralları anlamak anaçlı olmalıdır. Soru odağındaki döneme geri dönersek:  son 1 ay, son 12 ay içinde ne kadar önemli olabilir? Önce buna cevap vermek gerekiyor. Son 12 ay getiri dağılımı içindeki payına bakarak cevabı oluşturmaya başlayabiliriz.

Bu da bizi, U görünümlü oluşumu izlemeye götürmektedir. Bu formasyon son derece değerlidir. Klasik bakışa göre oluşumu, tamamlanmış olmasıyla birlikte tıkanmalar başlamaktadır. Yorum üretmek zorlaşmaktadır. Halbuki hikaye yeni başlamaktadır: algoritmik model bakışına göre belirttiğimizi hatırlatalım tekrar.

Formasyonun ne şekilde devam edeceğini aradaki prim dağılımları belirlemektedir. Bu da bizi en basit bakışa götürebilir: dönemi ikiye bölelim ve sağı solu ne halde oluşmuşa bakalım. Sol tarafın prim dağılımı ve sağ tarafın günümüze gelişi gelecek hakkında olumlu fikirler vermeye devam etmektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!