Küçük İşler Daire Başkanlığı

FÖŞ’ün geçen Perşembe Syracuse’den New York City’e 7.5 saat süren tren yolcluğu ile başlayan ve Cuma günü rekor sayıda (21) yabancı yatırım kuruluşunun temsilcileri ile buluşmasıyla süren hicreti Salı günü öğle saatlerinde Kaptan Pilotumuz’un Yeni Atatürk Havalimanı’na teyyaremizi indirmesiyle….yeniden başladı. Kaptan’ımızın ustaca direksiyon kontrolü sayesinde, ve yolu kaybettiği 1-2 ufak gecikmeden sonra (yanından geçen Sabena pilotundan tarif aldı), otobüslerin bizi terminala taşımak için bekledikleri noktaya geldik. İki ihtiyaç ve bir yakıt molası ardından terminala vasıl olduk.

Salı-Çarşamba arası 3 çok katılımlı yatırımcı sohbeti akabinde bir seminer için İzmir yolcusu olarak bir kez daha Yeni Atatürk Havalimanı’nın kapısında buldum kendimi. Semerburgaz’da yaşadığım için yürüyerek geldim. 5 kilometrelik ciğer ve bacak açıcı kısa bir yürüyüş sonrası Business Lounge’a girdim, bayılımışım, oksijen verdiler. Yeni Atatürk Havalimanı’nda mescitlendirme çok ustalıkla tasarlanmış. Her 500 metrekarede bir ibadet alanı var. Özellikle içki, tütün ürünleri ve fetiş deri giysi-kırbaç satan mağazaların hemen yanına bir ibadet yeri açılmış ki, günah işleyen vatandaş derhal arınsın. Ama Tüm Dünya’nın Buluşma Noktası olacak bu dev projede kilise, havra, Budist tapınağı ve Odin’e kurbanların kesileceği sunak bulamadım. Musevi kardeşlerim için ufak bir Ağlama Duvarı replikası da yerinde olurdu. Buna karşın tuvaletlere diyecek kelime bulamayıp 7 yıldız veriyorum. Eski Atatürk’te helaların taşlarına sinmişti necaset, koku gitmiyordu. Burada keyifle, huzur içinde ve mis gibi kokular içinde doğal ihtiyaçlarınızı gideriyorsunuz.

Özetle, 5 yıldız. Yeni Atatürk Havalimanı 100 tane körüklü peron inşa edip, yolcuyu pistin ortasından otobüslerle taşıma gibi 23cü Yüzyıla layık bir vizyona imza atan müstesna bir eser olarak havacılık tarihinde yerini alacaktır

Devamı için TIKLAYINIZ!