KRDMD, THYAO ve GARAN: Entegrasyon

SPD, Saarland’daki eyalet seçimlerini kazandı ve CDU’ya acı bir yenilgi yaşattı. ARD ve ZDF’nin ilk tahminlerine göre, en iyi adayı Anke Rehlinger ile Sosyal Demokratlar Pazar günü 13 puandan fazla arttı ve yüzde 43,1 ila 43,8’e geldi. Sözde Ermeni Soykırımını kabul eden Cem Özdemir de, Yozgatlı Türk siyasetçi olarak sözde entegre olmuş “başarılara” imza atıyor.

Rus medya düzenleyicisi, Rusya’daki okuyucular için Axel Springer yayınevinin web sitesine Bild.de erişimi engelledi‎. AB ve Rusya karşılıklı ambargoları sürdürüyor.

TSLA grafiği, 1010 USD fiyatında ilerlemektedir. Artık haftaya 1200USD’lere tekrar gelebileceği öngörülüyor.

Equal41 tarafından

Grafik TradingView’den

KRDMD negatif çizgide yüzde -0.4554 değer kaybederek 15.30 fiyatıyla ilerliyor.

Osilatörlerin reytingi Al sinyali olarak görülmektedir. KRDMD için boğa ayı gücü de 1.1813 oldukça iyi denebilir.

Son 10 günlük Basit Hareketli Ortalama 14.9660 levelinde istenen düzeydedir.

Hareketli ortalaması Güçlü Al sinyaline kendini çevirdi.

Ali_babba tarafından

Grafik TradingView’den

THYAO 28.16 ile iyi bir performans göstermekte (%0.1422).

Osilatörler, reyting olarak Nötr bulunmaktadır. THYAO için boğa ayı gücü de 1.1216 oldukça iyi denebilir.

Son 10 günlük Basit Hareketli Ortalama 27.8380 levelinde istenen düzeydedir. Hareketli ortalamaların reytingi Güçlü Al sinyalleri veriyor.

Parasaltr tarafından

Grafik TradingView’den

GARAN 12.09 fiyatıyla artıda bulunarak (%0.3320) grafiğe aralıksız devam ediyor. Osilatörler, reyting olarak Nötr bulunmaktadır. Müthiş Osilatör 0.2044 pozitif yüklü devam etmektedir. Hareketli ortalamaların reytingi Güçlü Al noktasında bulunuyor.

Sonuç olarak, entegrasyon sorunu yaşayan yurt dışındaki Türkleri temsilen siyasette aktif rol edinenler maalesef ülkemizi yurt dışında kötüleyen ve yatırımı engellemeye çalışan zihniyetten öte gidemediği sorunsalı konuşuluyor. Bunun yanında ekonomide de hem içerden hem dışardan etkilerle büyük zamlar devam ediyor. Orta sınıf tüm dünyada daha kırılgan ve alt sınıf hakları suni gündem ve temalarla hiç konuşulmuyor. Milyonlarca asgari ücret altında çalışan var. Birçok siyasetçi köyleri boşaltıp sanayi için şehirlerin nüfusunu artırma derdinde ve toplumsal yozlaşma artıyor.

Okan Özdemir