KRDMD, THYAO, GARAN: İtalya ve Türkiye Anlaşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İtalya Başbakanı Mario Draghi’i ile görüştü. Türkiye ile İtalya arasında 9 anlaşma imzalandı. Yüksek düzeyde gizlilik ve savunma teknolojileri metal ve elektronik hisse senedini hareketlendirebilir.

TCMB Haziran ayına ilişkin fiyat gelişmeleri değerlendirmesinde enflasyondaki yükselişe en belirgin katkının enerji grubundan geldiği ifade edildi. En yüksek enflasyon gösteren ülke durumuna gelen Türkiye Venezuela’yı ve birçok Afrrika ülkesini geçtiğinden demir-çelik endüstrisi de olumsuz etkileniyor.

TSLA grafiği, 697 USD fiyatında yüzde 0.29 düştü.

Grafik TradingView’den

KRDMD 10.78 TL ile seansı kapattı ve yüzde 1.8 yükselme gerçekleşti. Sat sinyalleri devam etmektedir. Maalesef 200 günlük çizgisinin altına düştü.Sonraki haftada süpertrend al sinyali verebilir. Destek noktası 9.80 ve direnç ise 11.25 olarak belirtilebilir. EREGL’den sonra KRDMD’de de istenen getiriden uzak bir çizgi mevcut.

Grafik TradingView’den

THYAO tatil sezonunda resesyon kaygılarına rağmen daha dik durmayı başarabilen hisse, yüzde 3 değerlenerek 48.42 seviyesinde devam etmektedir. 200 günlük ortalama fiyatının çok üzerinde olduğundan açıkça bir al fırsatı vermektedir diyemeyiz. Ancak direnç noktasını test edebileceği ve 52 TL’yi tekrar test edebileceği belirtilebilir.

Grafik TradingView’den

GARAN 13.40 TL trend desteğine inmiş bulunuyor ve bugün yüzde 2.8 yükseliş gösterdi. Sat sinyalleri devam etmektedir. Konjonktür izin vermediğinden 18 hedefini yakalayamadı. Orta vadede İspanyol BBVA’nın sıcak para akışıyla 20TL’ye bir sıçrayışı da olabilir.

Sonuç itibariyle, İtalya gibi bir Avrupa devi ile yeni anlaşmalar olumlu yansıyabilir. Üreteceğimiz elektrikli otomobil Togg’un da dizaynı İtalya’ya ait. Bunun yanında enerji ve gıda enflasyonunun Türk lirası cinsinden alım gücüne etkisi sosyal medyada çok konuşuluyor. Uluslararası enerji fiyatlarındaki duruma “teğet” olarak fosil yakıtların fiyatının önemli ölçüde yükseldiği belirtildi. Rüzgar teknolojisi de her 25 yılda bir türbinlerinin yenilenmesi gerektiğinden nükleer enerji ve bulunan doğalgazın acilen tedarik-dağıtım zincirine eklenmesi zorunlu olarak öne çıkmaktadır.

Okan Özdemir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!