İyimserler Çoğaldı. Ben Artık Susabilirim!

Aydın Eroğlu – 14.01.2013

Değerli Arkadaşlar,

Bu sene borsa, Türkiye ve dünya ekonomileri konusunda yüküm daha az olacak diye düşünüyorum! 2012’in ilk 3-5 ayındaki strateji ve beklenti yazılarıma bakarsanız demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. 2012 yılının ilk aylarında faiz, dünya ekonomileri ve borsaları, Türkiye ekonomisi, İMKB ve altın fiyatları için karanlık tablo çizilirken, ben yazılarımda ısrarla ”Piyasalar İçinizi Karartmasın” (07/03/2012 tarihli Strateji yazım) diyordum. Altında 2.500 – 3.000 Dolar’lar hedef gösterilirken, 1.900 Dolar civarında bir çok yazımda bu beklentide olmadığımı ve altında düşüş sürecine girileceğini yazıyordum. Banka hisseleri için piyasaları geren kararlar alınırken, ”Kısa Kısa 2012 Faiz”(10/01/2012 tarihli strateji yazım) diyordum. 2012 başındaki yorumların genelinde olumsuz tablolar çizildiği için bu yazılarımı çok sayıda, detaylı ve ısrarla yazmak gereğini hissettiğim için yazıyordum.

Görüyorsunuz ki, 2013 yılına başlarken, düze çıkacağında ısrar ettiğim AB ve ABD için olumlu söylemler başlamış durumda. Sebebi de olumlu gelen veriler. Altın fiyatları için, itibarı benden çok büyük ünlü ABD’li yatırımcılar bile düşüş beklentilerini söylemeye başladılar:). Borsamıza gelince, ben; 2012 için gördüğümüz en yüksek seviyeleri görebileceğimizi ve 2013 için Dolar bazında gördüğümüz 91.000’lere denk gelen seviyelerle sınırlı kalınmayacağını söylerken, şu an bakıyorum birçok çevreden benzer yorumlar gelmeye başladı.

Demek ki benim artık fazla konuşmama gerek kalmadı. Nasılsa söylenmesi gerekenleri söyleyenler çoğalmış. Artık ben Susuyorum.

Hepinize TL bazlı yeni rekorların kırılacağı iyi bir hafta dilerim.

Saygılarımla

www.aydineroglu.comwww.borsaanalizci.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir