İş Finansal Kiralama Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (03.07.2013)

İş Finansal Kiralama Hisse Yorumu

Pot ansiyel:% 27 ÖNERİ : AL

Son Fiyat (TL) 0,96
Hedef Fiyat(TL) 1,22

Şirket’in 1Ç13 dönemindeki net dönem kârı 14.1 milyon TL olurken(1Ç12: 4,3 milyon TL), özkaynakları ise yılbaşına göre %10 artışla 597.9 mn TL’ye ulaşmıştır.

Şirket, 1Ç13 döneminde 68 milyon dolar işlem hacmiyle 2012 yılının aynı dönemine göre %79 artışla sektörün üzerinde bir büyüme gerçekleştirmiştir. Şirketin ilk üç aylık dönemdeki işlem hacmi sonucunda pazar payı ise %4,91 olmuştur.

İş Bankası ile yaratılan sinerji vasıtasıyla, İş Finansal Kiralama Banka’nın geniş müşteri ağında yer alan şirketlerle uzun yıllara dayanan güven ilişkisi geliştirebilme imkanına sahip olması ayrıca hizmet sunduğu sektör sayısını artırarak hedef kitlesini sürekli olarak genişletmesiyle sektörde olumlu ayrışmaktadır.

Finansal Kiralama Şirketlerine ilişkin olarak yapılan yeni düzenlemeler ile hayata geçen yeni ürünlerin, işlem hacmi ve müşteri tabanı konusunda olumlu katkıları olmasını bekliyoruz.

Şirket’i cari 8.06x F/K ve 0.71x PD/DD çarpan seviyeleri itibariyle iskontolu işlem gördüğünü düşünüyoruz.

Şirket, International Finance Corporation(IFC) arasında, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji finansmanlarında kullanmak amacıyla 40 milyon dolar tutarında sözleşme imzalamıştır.

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım 2013 Aylık Strateji Taporu – 2013 / Temmuz

Tüm İş Finansal Kiralama hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir