İş Bankası Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım İŞ BANKASI  2013 hedef fiyatını 7.38  TL olarak belirledi.

İş Bankasını uzun süredir beğeniyoruz. Bankanın tam olarak anlaşılamadığını düşünmüştük. Artan yatırımcı iletişimi ve gelir tablosundaki iniş çıkışların aktif yönetimi yatırımcı ilişkilerinde mucizeler yarattı. Bankanın elindeki mevduat tabanından faydalanma gücü, doğru zamanda büyüyen kredi portföyüyle son dönemde karlılığa olumlu yansıdı. Bankanın, liman satışı konusunda olduğu gibi, ana iş kolu dışındaki varlıklarını elden çıkarması önümüzdeki çeyreklerde de devam edeceğini gösteriyor. Cam hisselerinde halka açıklığın artırılması ve AVEA hisselerinin satışı gibi konular Basel III „e geçişe doğru hızlancak. Diğer bankalar şube yatırımı yaparken, İşbank halihazırdaki şube ağının verimliliğini artırıyor.

Potansiyel Katalistler

İştiraklerdeki muhtemel gelişmeler.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Hızlı kredi artış ortamının devam etmesi durumunda uzun vadeli sermaye problemleri.

Değerleme

İşbank diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %11 ve %15.5 iskontolu işlem görüyor. Diğer bankalardan İş Bankası‟na hisse değişiminin an meselesi olduğunu düşünüyoruz. Görüşümüzü tekrar Endeksin Üzerinde Getiri‟ye çekiyoruz.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu – (Rapor için tıklayın!)

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir