İş Bankası (C) Hisse Yorumu / Garanti Yatırım – (21.09.2017)

İş Bankası (C) Hisse Yorumu

Artış Potansiyeli: 17%

İş Bankası 2017 tahminlerimize göre 0.8x F/DD ve 5.9x F/K ile işlem görüyor. Bankanın F/K iskontosu tarihsel ortalamasına göre %29, benzerlerine göre ise %4 seviyesindedir. Bu ucuz seviyelerin alım için uygun seviyeler olduğunu düşünüyoruz.

İş Bankası’nın kurumsal ve ticari tarafta güçlü portföyünün sağlam mevduat tabanı ile desteklendiğini düşünüyor ve bu yapının bankayı marj anlamında koruyacağını düşünüyoruz. Verimlilik artışı ve sermayenin daha optimal kullanımı banka için yukarı potansiyel taşımaktadır. Bunun yanında, son dönemde NPL girişlerinin artmasına rağmen banka kapsamımızdaki bankalar içerisinde en düşük NPL oranına sahip bankalardan biridir. Ayrıca, ticari portföyün hızlı bir şekilde fiyatlanabilecek olması bankayı yükselen faizlere karşı korumaktadır.

İş bankası 2016 kredi büyümesi anlamında benzerlerinin bir miktar gerisinde kaldı ve bu muhafazakar stratejinin 2017’de de devam etmesini bekliyoruz. Kredi büyümesi tahminimiz 2017 için %12 seviyesinde.

Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN