Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (8.07.2024)

BIST100 Günlük Yorum

Haftanın son işlem gününe yükselişle başlayan BİST100 Endeksi, günün kalanında zayıf bir seyir izleyerek günü %0,19 düşüşle 10.851,78 seviyesinde tamamladı. Sınai Endeks %0,22 yükselirken Bankacılık Endeksi %0,86 geriledi. Haftalık bazda ise BİST100 %1,91, Sınai Endeks %1,47, Bankacılık Endeksi %2,80 yükseldi. BİST’de 10.800 seviyesinin aşılmasının ardından bu seviye üzerinde yükselişin sürmesi halinde 11.000 ve sonrasında ise yeni tarihi zirve noktalarının hedeflenebileceğini düşünüyoruz. Bununla beraber olası geri çekilmelerde 19 Temmuz’da Moody’s değerlendirmesi gibi olumlu beklentilerin etkisiyle düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirileceğini düşünüyoruz.

Global tarafta ise ABD endeksleri teknoloji hisseleri öncülüğünde yükselişine devam ederken, Avrupa Endeksleri seçim gündemiyle dalgalı bir seyir izledi. Asya’da veriler eşliğinde karışık bir tablo izlenirken global risk iştahı bölgesel değişimler kaydediyor. Fransa’da dün takip edilen seçimin ikinci turunda sol ittifakı birinciliği elde ederken ilk turun birincisi aşırı sağ ittifakı üçüncü sıraya geriledi. Ancak, kesin olmayan sonuçlara göre hiçbir parti veya ittifakın çoğunluğu elde edemediği görülüyor. Bu sabah ABD vadelileri Avrupa vadelileri ve Asya endeksleri satıcılı seyrediyor. Global risk iştahının verilerle yön bulmayı sürdürmesini bekliyoruz. Yurt içinde, VIOP30 Endeksi akşam seansını %0,02 yatay pozitif eğilimle tamamladı. Endeksin güne sınırlı alıcılı bir seyir ile başlamasını, günün devamında ise gelebilecek kar satışların karşılanması durumunda ise yükselişini sürdürme çabası içerisinde olmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!