Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (15.05.2024)

BIST100 Günlük Yorum

Açılışta dalgalı seyreden BİST100 Endeksi, öğleden sonra artan alımlarla günü %1,17 yükselişle 10.173,42 seviyesinde tamamladı. Sınai Endeks %0,71 değer kazanırken Bankacılık Endeksi ise %2,47 yükselerek pozitif ayrıştı. Dünkü yükselişte BİST’e olan yabancı ilgisinin bankalar öncülüğünde devam edeceği beklentisi etkili oldu. Kısa vadede bankacılık hisselerinin yönünün endeks geneline yön vermeye devam etmesini bekliyoruz. Bununla beraber kısa vadede önemli bir beklenti kalmaması nedeniyle dalgalı ve zayıf seyir bir süre daha devam edebilir. Diğer yandan, rasyonel politikaların devam edeceği beklentisine bağlı olarak geri çekilmelerin alım fırsatı olacağı ve orta vadede yükselişin devam edeceği beklentimizi koruyoruz.

Global tarafta ise dün gelen ABD ÜFE verisinin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesine karşın risk iştahı gücünü korudu. Dün ABD borsaları ve Avrupa borsaları alıcılı seyrederken bu sabah ABD vadelileri ve Alman DAX vadelisi alıcılı, Asya borsaları karışık seyrediyor. Global risk iştahının gelen veriler eşliğinde ve bilançolarla yön bulmayı sürdüreceğini düşünüyoruz. Bugün yurt dışında ABD TÜFE verisi, yurt içinde ise merkezi bütçe verileri takip edilecek. VIOP30 endeksi akşam seansını %0,01 yatay pozitif eğilimle tamamladı. Endeksin güne alıcılı bir seyirle başlamasını günün devamında kar satışlarını karşılaması halinde yükselişi eğilimini sürdürme çabasında olmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!