Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (14.06.2024)

BIST100 Günlük Yorum

Güne dün yükselişle, fiyat boşluğu bırakarak başlayan BİST100 Endeksi, gün boyu pozitif seyrettiği günü %2,23 artışla 10.391,89 seviyesinden tamamladı. Sınai Endeks %2,32, Bankacılık Endeksi %0,42 yükseliş kaydetti. Bayram sonrası pozitif beklenti takviminin yoğun olması ve borsaya işlem vergisinin gelmeyebileceğine ilişkin beklentiler dün de BİST’i desteklemeye devam etti. Seans kapanışının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, twitter hesabından borsaya yönelik işlem vergisinin ertelendiğini açıkladı. Haberin pozitif etkisiyle VIOP30 endeksi akşam seansını %1,31 güçlü yükselişle tamamladı. Pozitif gelişmenin bugün de BİST’i desteklemeyi sürdüreceğini düşünüyoruz.

Global tarafta güvercin algılanan Fed toplantısının ardından dün takip edilen ÜFE verileri de beklentinin altında gerçekleşti. ABD endeksleri dün de yükselişini sürdürdü. Avrupa endeksleri ise Fransa’daki seçim gündemiyle satıcılı seyretti. Bu sabah Alman DAX vadelisi alıcılı, ABD vadelileri ve Asya endeksleri karışık seyrediyor. Makroekonomik verilerin global risk iştahı üzerinde etkili olmayı sürdürmesini bekliyoruz. Yurt içinde, güne alıcılı bir seyirle başlamasını beklediğimiz Endeksin günün devamında kar satışlarını karşılaması halinde yükselişini sürdürmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!