Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (9.07.2024)

Piyasalara Bakış

Haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlayan BİST 100 endeksi, günün genelinde dalgalı seyrini sürdürerek kapanışını %0,11 değer artışıyla 10.864 puan seviyesinden gerçekleştirdi. Toplam işlem hacmi 93,8 mlr TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 44 hisse değer kazandı, 55 hisse değer kaybetti. Endekse puan bazlı en fazla pozitif etki TCELL ve ASELS’ten geldi. Bankacılık endeksinde %0,82 değer artışı görülürken, sanayi endeksinde %0,26 değer kaybı görüldü. Küresel piyasalarda ABD piyasaları günü yatay kapanışlarla tamamlarken, Avrupa piyasalarında negatif kapanışlar görüldü.

Dün yurt içi ve yurt dışında veri akışı sakindi. NATO Zirvesi, 75.yıl anma programı ile bugün ABD’nin başkenti Washington’da başlıyor. Rusya-Ukrayna savaşının ana gündem maddesi olacağı zirve, 11 Temmuz’da NATO-Ukrayna Konsey toplantısı ile sona erecek. Ayrıca bugün ABD’de Fed Başkanı Powell’ın konuşması takip edilecek.

Avrupa ve ABD piyasalarının bugüne alımlarla başlaması bekleniyor. BIST 100 endeksinde de alıcılı açılış bekliyoruz. Endekste yukarı hareketlerde satışlarla karşılaşsak da, 10.750-10.600 aralığı gerilemelerde korunduğu sürece, bu geri çekilmeler alım fırsatı olarak değerlendirilmeli. Yukarı hareketlerin hedefi ise önce 11.000 ardından da 11.500 olarak izlenmelidir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!