Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (5.07.2024)

Piyasalara Bakış

BIST100 Endeksi güne 10.715 seviyesinden başlangıç yaptı. Endekste gün içerisinde alıcılı bir seyir izlenirken, endeks kapanışı 103,5 mlr TL işlem hacmiyle ve %1,78 yükselişle, 10.873 seviyesinden gerçekleşti. Endekse dahil 84 hissede yükseliş görülürken, 13 hisse günü negatif tamamladı. Bankacılık endeksinde %1,03, sanayi endeksinde ise %2,03 yükseliş görüldü. ABD piyasalarının kapalı olduğu günü, Avrupa piyasaları alıcılı tamamladı.

Dün hem yurt içinde hem de küresel piyasalar tarafında veri akışı adına sakin bir gün tamamlandı. Bugün yurt içinde hazine nakit dengesi takip edilecek. Küresel piyasalar tarafında Avro Bölgesi’nde perakende satışlar verisi izlenirken, ABD’de ise açıklanacak olan tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verileri takip edilecek.

Tatil dönüşü ABD piyasalarının bugüne yatay başlaması beklenirken, Avrupa piyasalarının ise yükselişle güne başlayacağı öngörülüyor. Borsa İstanbul’un bugüne alımlarla başlamasını, günün devamında da 11.000 seviyelerine yönelmesini bekliyoruz. Gerilemelerde ise 10.800-10.600 aralığı destek bölgemiz olacaktır.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!