Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (23.11.2023)

Piyasalara Bakış

Güne 8.055 seviyesinden yatay başlayan BIST 100 endeksi, gün boyunca dalgalı seyir izledi ve kapanışını %0,74 puan azalışla 7.987 seviyesinden gerçekleştirdi. Puan bazında endekse en fazla katkı sağlayan hisseler TUPRS, ENKAI ve SAHOL olurken, en fazla negatif etki THYAO, BIMAS ve MIATK’den geldi. Endekse dahil 25 hisse değer yükselirken, 73 hisse ise değer kaybetti. Toplam işlem hacmi 84,6 mlr TL olarak gerçekleşti. Küresel piyasalar tarafında ise ABD ve Avrupa piyasalarının genelinde pozitif görünüm hakimdi.

TUİK ve TCMB’nin ortak açıkladığı verilere göre kasım ayında tüketici güven endeksi %1,1 oranında artarak 75,5 seviyesine ulaştı. ABD’de dayanıklı mal siparişleri ve haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilerin altında açıklandı. Bugün veri akışı tarafında Avrupa’da PMI verileri izlenecek. ABD piyasaları ise bugün kapalı olacak. Yurt içinde ana gündem PPK faiz kararı toplantısı olacak. Piyasa beklentisi, politika faizinin 250 bp artırılarak %37,5 seviyesine yükseltileceği yönünde oluştu.

Borsa İstanbul’un güne yatay başlamasını bekliyoruz. 8.000 seviyeleri üzerinde tutunma arayışını sürdürmesini beklediğimiz endekste PPK kararı sonrasında dalgalı bir piyasa görebiliriz. Endekste yükselişlerde 8.200 ve 8.500 seviyeleri hedef olmaya devam edecektir. Gerilemelerde ise 7.850 destek olarak takip edilmeli.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni