Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (11.07.2024)

Piyasalara Bakış

BIST100 Endeksi güne 10.818 seviyesinden başlangıç yaptı. Endekste gün içerisinde dalgalı bir seyir izlenirken, endeks kapanışı 103,1 mlr TL işlem hacmiyle ve %0,49 düşüşle, 10.743 seviyesinden gerçekleşti. Endekste yer alan 36 hissede yükseliş görülürken 63 hisse günü negatif tamamladı. Endekse puan bazlı en fazla pozitif katkı veren hisse AEFES olurken, en fazla negatif etki THYAO, BIMAS ve YKBNK’dan geldi. Bankacılık endeksinde %1,19, sanayi endeksinde ise %0,12 düşüş görüldü. Küresel piyasalar tarafında, ABD piyasaları günü pozitif tamamlarken, Avrupa piyasalarında da pozitif bir seyir hakimdi.

Dün yurt içinde TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Mayıs’ta takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksi yıllık bazda %0,1 azalırken, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış verilere göre endeks bir önceki aya göre %1,7 artış gösterdi. Bugün veri tarafında ABD’de açıklanacak olan enflasyon, hazine bütçe dengesi ve haftalık işsizlik maaşı başvuruları günün odağı olacak. Ayrıca bunların yanında Almanya’da açıklanacak enflasyon ve İngiltere’de açıklanacak olan sanayi üretimi verileri de takip edilecek.

Avrupa ve ABD piyasalarının bugüne yatay başlaması bekleniyor. Borsa İstanbul’un ise güne alımlarla başlamasını bekliyoruz. Endekste son günlerdeki satış baskısı sonrasında bugün 11.000 seviyelerine doğru tepki alımları görebiliriz. Gün içi yaşanabilecek gerilemelerde ise 10.750-10.600 aralığının korunmasını bekliyoruz.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!