Hisse Öneri Portföyü / Ziraat Yatırım – (25.11.2022)

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

Hisse öneri portföyümüzü hedef hisse fiyatlarındaki değişiklikler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre portföyümüzde %10 ağırlıkla yer alan Aselsan (ASELS) ve BİM (BIMAS) ile %5 ağırlıkta bulunan Kardemir’i (KRDMD) öneri portföyümüzden çıkartırken, Torunlar GYO’yu (TRGYO) %15 ağırlıkla portföyümüze ekliyoruz. Ek olarak, Ford Otomotiv’in (FROTO) ile Tüpraş’ın (TUPRS) ağırlığını %10’dan %15’e yükseltirken, Mavi’nin (MAVİ) ağırlığını da %5’ten %10’a çıkarıyoruz. Diğer taraftan Emlak Konut GYO’nun (EKGYO) %10 olan ağırlığını da %5’e çekiyoruz. Hisse öneri portföyümüzün güncel hali aşağıda yer almaktadır. Hisse öneri portföyümüzün güncel hali aşağıda yer almaktadır.

Yılbaşından itibaren Öneri Portföyümüz nominal %189,3 oranında getiri sağlarken, BİST100’e göre görece getiri %10,6 olarak gerçekleşmiştir.

PORTFÖYE EKLENEN:

 Torunlar GYO (TRGYO): Güçlü kira artış gelirleri ve konut satışları ile birlikte azalan borçluluk olumlu bir gelişme olarak izlenirken, yıl sonu ekspertiz değerlemesi yapılacak gayrimenkullerin Şirketin iskontosunu ve karlılığını yüksek oranda destek verme potansiyeli Şirket için önemli katalizör. Diğer yandan, son dönemde hisse performansında gözlenen pozitif fiyatlamaya karşın hisse hedef fiyatımıza (19,60TL) göre %31,5 oranında potansiyel barındırmakta. Bu kapsamda, düşük faiz ortamı da dikkate alındığında, Şirket’i model portföyümüze ekliyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARTILAN:

 Aselsan (ASELS): Son dönemdeki hızlı yükselişe bağlı olarak hedef hisse fiyatımızın aşılması sonrasında Aselsan’ı hisse öneri portföyümüzden çıkarıyoruz. Hisse önerdiğimiz tarihten itibaren nominal %197 oranında değer kazanmıştır.

 BİM (BIMAS): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, son dönemdeki olumsuz haber akışı kaynaklı belirsizlik oluşması nedeniyle hisseyi öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

 Kardemir (KRDMD): Demir çelik sektöründeki normalleşmenin 3. çeyrek sonuçlarında net bir şekilde kendini göstermesi ile hedef fiyatımıza göre potansiyelinin azalması sebebiyle hisseyi öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü