Para & Borsa

Hareketli ortalamaların altında kalındıkça yükselişler satış fırsatı olacaktır…!

Nuri Sevgen – 19.09.2017

132,500 sonrası yaşanan geri çekilme aşağıdaki grafikte siyah renkle gösterdiğim kısa vadeli trend kanalı alt bandında şimdilik durulmuşa benziyor.

Bu kanalın alt bandı bugün için 131,500 seviyeleri. Buralardan olası tepkinin 132,500 seviyesinin üzerine doğru olup olmayacağına bakılacaktır. 132,500 üzerine çıkılması durumunda ise; daire içine alınmış olan ortalamaların kesiştiği kanal üst bandının geçtiği (bugün için) 133,800 seviyesini hedef haline getirecektir. Bu hedef seviye ise en kritik seviyedir ve dikkatle takip edilmelidir.

131,500 üzerinde tutunmada başarılı olunamaz ise; aşağıda 130,000 hem psikolojik hem de teknik destek hedefi olarak ortaya çıkacaktır.

Daha net anlatımla; daire içine aldığım ortalamaların kesiştiği seviye geçilmedikçe yukarı yönde hareketin kalıcı olması teknik açıdan bir AL sinyali yaratmayacaktır. Bu sebeple; bugün için 133,800 civarından geçen hareketli ortalamaların olduğu seviye geçilmedikçe yükselişler satış için fırsat olacağı görünüm korunacaktır.

Dr. Nuri SEVGEN
Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.
Türev Ürünler Müdürü

Etiketler: , , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx