Haftalık Rapor / Sentiment Algo – (12-16 Şubat 2024)

Genel Sentiment Değerlendirmesi

– 9’lu seviyelerin üzerine hareketlenmeler net bir yükseliş trendi içerisine girdiğimizi söylerler. Dolayısıyla 8.30 üzerinde kaldığımız sürece düzeltmelerin alım fırsatı olarak görülmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bu yükseliş hareketi, ara düzeltmeler ile birlikte, genel beklentilerden uzun sürebilir.

– Geri çekilmelerde 3 kritik seviye takip edeceğiz. Bunlar 8.30, 6.65 ve 5.20 olacak. Sentiment 8.30 bölgesine kadar düzeltmeler normal, 6.65 bölgesine kadar düzeltmeler bu bölgelerde çok kalmadıkça sağlıklı olur. 5.20 altına gelebilecek hareketler ise yatırımcı ilgisinde net bir azalma göstergesi olur. Düzeltmenin biraz daha uzayacağını gösterebilir.

– Geri çekilmeler 8700-8800 bölgesi destek olarak takip edilebilir.

Haftalık Sentiment Değerlendirmesi

– Sentiment tarafında hafta boyunca 9’lu seviyeler üzerinde kaldık ve güçlü bir görüntümüz vardı.

– Bu seviyeleri korudukça yükseliş hareketinden korkmamız için bir sebep yok.

– Ara düzeltmeler ile karşılaşırsak 8.30 bölgesi ilk takip edeceğiz seviye olacaktır. Bu seviye üzerinden yükseliş trendine dönmemiz konusunda sıkıntı yaşamayız. Daha alt seviyeler sıkıntı yaratabilir.

BIST30 Haftalık Yedili

SAHOL, ARCLK, THYAO, BIMAS, FROTO, ALARK, PETKM

Bu hafta BIST 30 Haftalık Sentiment tarafında 3 hissenin 7’li listeden çıkıp, 3 hissenin girdiğini görüyoruz.

BIST 30 Haftalık Yedilisine ARCLK, BIMAS, PETKM girerken, EKGYO, TCELL, ENKAI ilk 7 sırasındaki yerini kaybediyor.

Listelerden çıkış performansları aşağıdaki gibidir:

EKGYO %37.30
TCELL %21.84
ENKAI %1.07

Geçtiğimiz hafta ilk 7 listesine giren hisselerin performansları:

THYAO %4.71
ENKAI %1.07

Sentiment puanı en yüksek hisseler ve raporun tamamı için TIKLAYIN!…

Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, istatistiki şekil ve bilgiler hazırlandığı tarih itibari ile mevcut piyasa koşulları ve güvenirliğine inanılan kaynaklardan Sentiment Algo sistemi verileri elde edilerek derlenmiştir ve Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım-satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, yorum ve bilgilerin kullanılmasından doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş ile bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Kaynak: Sentiment Algo Haftalık Rapor